osmi zaredom / Celtic osigurao jubilarni 50. naslov prvaka, zabio nesuđeni hrvatski reprezentativac

Osmu godinu zaredom Celtic je najbolji klub u Škotskoj

4.5.2019.
15:50
EPA-EFE

Celtic je u subotu osigurao osmi uzastopni te jubilarni 50. naslov prvaka nakon što je u susretu 36. kola škotskog prvenstva na gostovanju pobijedio Aberdeen s 3:0.

Celtic sada ima nedostižnih 12 bodova više ispred najvećeg rivala Rangersa koji do kraja sezone ima još tri utakmice.

Pobjedu gostima na Pittodrie stadionu donijeli su Mikael Lustig golom u 40. minuti, Jozo Šimunović pogotkom u 53. minuti te Odsonne Eduard koji se među strijelce upisao dvije minute prije kraja susreta.

Šimunić je zabio glavom nakon ubačaja iz kornera, a bio je to njegov drugi pogodak ove sezone u Prvenstvu nakon što je zabio i Kilmarnocku u prošlom kolu.

Celtic je ove sezone već osvojio Liga kup, a 25. svibnja će imati priliku osvojiti i treću uzastopnu trostruku krunu u finalu Kupa protiv Heartsa.