IDE IM / Bivši Vatreni na korak je do povratka u Serie A, dok je u njoj mjesto viceprvaka osigurao klub još jednog našeg nogometaša

Uzvratna utakmica završila je bez pogodaka, stoga je Cagliari zbog pobjede od 3-2 u prvoj utakmici prošao u finale doigravanja

3.6.2023.
23:12

Parma nije uspjela nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice. Stanko Jurić je odigrao cijelu utakmicu, ali nije uspio pomoći Žuto-plavima. Za domaći Cagliari je nastupio Marko Rog, ušao je u 66. minuti.

DOSTOJNA ZAMJENA U SVAKOM POGLEDU /

Kontroverzni Austrijanac balkanskih korijena je prvi kandidat za popunjavanje praznine koju će ostaviti Zlatan Ibrahimović

Cagliari će u finalu doigravanja sljedećeg tjedna igrati protiv Barija, koji je u polufinalu u petak izbacio Sudtirol. Bari traži povratak u elitu po prvi put nakon 2011. godine.

Prva utakmica finala doigravanja igrat će se 8. lipnja u Cagliariju, a uzvrat 11. lipnja u Bariju.

Ranije su izravni ulazak u Serie A osigurali Frosinone i Genoa. Prvoligaški status dosada su izgubili Sampdoria i Cremonese, dok će treći putnik u Serie B biti poznat u nedjelju, a kandidati su Spezia i Verona.

Lazio viceprvak

Nogometaši Lazija osigurali su naslov talijanskog doprvaka ove sezone, oni su u susretu posljednjeg 38. kola kao gosti sa 2-0 (0-0) svladali Empoli i tako preskočili Inter koji je ranije u subotu također kao gost nadigrao Torino sa 1-0 (1-0).

Lazio je ka pobjedi poveo Romagnoli golom glavom nakon kronera u 48. minuti da bi konačni rezultat postavio Luis Alberto u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Toma Bašić je ostao na klupi Lazija, dok je Marko Pjaca ostao na klupi Empolija.

Lazio je tako prvenstvo okončao sa 74 boda, dva više od Intera kojega je do pobjede u Torinu odveo hrvatski reprezentativni veznjak Marcelo Brozović koji je bio strijelac jedinog pogotka. Brozović je svladao domaćeg vratara Milinković-Savića u 37. minuti udarcem s više od 20 metara. Lopta nije išla u kut vrata, ali srpski je vratar lošije reagirao i dopustio vodstvo gostima. Brozoviću je to bio treći ovosezonski prvenstveni poogodak, a prvi nakon 10. rujna prošle godine kada je također zabio Torinu.

Brozović je odigrao čitav susret za Inter kao i Nikola Vlašić za Torino kojega vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić.

Napoli je sa 87 bodova odavno osigurao naslov prvaka. Empoli je 14. sa 43 boda, dok je Torino deveti sa 53.