BURAN POČETAK LIGAŠKOG KOLA: / Osječani dvaput vodili, pa spašavali živu glavu

U prvom dvoboju 20. kola hrvatskog prvenstva nogometaši Intera i Osijeka su u Zaprešiću odigrali neodlučeno 2-2.

16.12.2016.
20:18
Igor Kralj/PIXSELL

Gosti su vodili s 1-0 i 2-1, ali su na kraju spašavali bod jer su posljednje 23 minute igrali s igračem manje. Osijek je poveo u 28. minuti golom Muzafera Ejupija, no 12 minuta kasnije izjednačio je Jakov Filipović. Gabriel Boban je u 53. minuti ponovo doveo goste u vodstvo, a izjednačio je Jakov Puljić u 68. minuti iz kaznenog udarca. Bio je to njegov deveti pogodak ove sezone čime se izjednačio se na vrhu ljestvice strijelaca s Dinamovim Soudanijem. Prekršaj je skrivio Nikola Matas koji je pritom zaradio crveni karton.

U posljednjih 20 minuta Inter je pokušao zabiti i treći pogodak, no nije uspio iskoristiti igrača više. Osijek je ovim bodom, barem privremeno, skočio na treće mjesto, ali u subotu ga ponovno može prestići Hajduk ukoliko na Poljudu izbjegne poraz od Dinama.