Pogodak Marija Mandžukića u 77. minuti niti furiozna završnica nije pomogla minhenskom Bayernu spasiti se od prvoga ovosezonskog bundesligaškog poraza.

28.10.2012.
20:19

Bila je to utakmica puna peha za domaću momčad, koja je iz dosad odigranih osam kola skupila maksimalan broj bodova. Došli su gosti u vodstvo nakon što je Philipp Lahm promašio loptu ispred Stefana Kießlinga, koji je iskoristio poklon pretvorivši Schürrleovo dodavanje u vodstvo gostiju u 42. minuti. Manuel Neuer primio je prvi bundesligaški pogodak nakon 523 minute, Kießling zabio svoj šesti pogodak. Anemična domaća momčad živnula je napokon u drugom dijelu utakmice ulascima Arjena Robbena (59. minuta), koji je nastupio prvi put nakon 33 dana pauze, te pogotovo Claudija Pizarra, koji je u 74. minuti zamijenio Schweinsteigera.

Vezi mai multe video din sport
Pizarro je u 77. minuti asistirao Mandžukiću nabacivši mu na glavu s lijeve strane kaznenog prostora. Hrvatu, najboljemu bundesligaškom strijelcu, to je bio osmi prvenstveni pogodak u sezoni. Malo nakon izjednačujućeg pogotka Pizarro je iz jedne solo-akcije, uz pomoć jednoga domaćeg braniča, pogodio vratnicu, da bi u 86. minuti Sidney Sam na nabacivanje Gonzala Castra pucao glavom, i to vrlo neprecizno, prema golu Manuela Neuera. Lopta je, međutim, pogodila u leđa Jeromea Boatenga, totalno promijenila smjer i prevarila domaćeg vratara. U trećoj minuti sudačke nadoknade aktivni je Pizarro glavom pogodio gredu. Bayer iz Leverkusena došao je do pobjede nad Bayernom u Münchenu prvi put nakon davnog 21. listopada 1989. godine. Također su Leverkužani prva momčad koja je nakon 18 bundesligaških dvoboja Bavarcima uspjela zabiti dva gola. Posljednji put također su to učinili "apotekari". Nevjerojatan je obrat u Hannoveru napravila Borussia iz Mönchengladbacha. Početkom drugog dijela utakmice domaći su poveli 2-0, no gosti su tri gola zabili između 70. i 79. minute, i to na krilima sjajnoga venezuelskog veznjaka Juana Aranga. Najprije je u 70. minuti opalio sjajan volej-udarac koji je domaći vratar Zieler uspio tek odbiti na nogu natrčalog Španjolca Alvara Domingueza, koji je zabio svoj drugi pogodak u Borussijinu dresu nakon što je ljetos stigao iz madridskog Atletica. Sedam minuta kasnije glavom je na Arangovo ubacivanje zabio Nizozemac Roel Brouwers, da bi dvije minute kasnije Venezuelac konačno svojom ubojitom ljevicom majstorski pogodio iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane za konačnu pobjedu gostiju. Bio mu je to treći ovosezonski pogodak. Ima i četiri asistencije.

Rekordnoj seriji nogometaša Bayerna na otvaranju bundesligaške sezone stigao je kraj. Bavarci su nakon osam pobjeda u 9. kolu na Allianz Areni poraženi 2-1 od Bayer Leverkusena...

Nakon susreta u Bayernu nisu previše dramatizirali, iako su bili samokritični. "Sami smo si zabili golove. To su bile nesretne situacije, imali smo nesreće", komentirao je ljuti Bayernov vratar Manuel Neuer nakon posljednjeg sučevog zvižduka. Podsjećamo, kod prvog gola gostiju u 42. minuti Philipp Lahm je promašio loptu ispred kasnijeg strijelca Stefana Kießlinga, dok je kod drugog, pobjedničkog gola "apotekara" u 86. minuti Sidney Sam pucao neprecizno glavom, ali se lopta odbila od stopera Bayerna Jeromea Boatenga, promijenila smjer i prevarila Neuera. "Ovaj nas poraz neće uzrujati, iz njega ćemo učiti. Kada igrate protiv Leverkusena, momčadi koja igra izvrsne kontranapade, morate imati ritam 90 minuta. Mi to nismo imali. Također smo neshvatljivo lako primili golove. Međutim imamo uvjerljivo vodstvo na ljestvici", komentirao je trener Jupp Heynckes, dok se kapetan Lahm nadovezao: "Pobjeda Leverkusena nije nezaslužena ako je protivnik zabio dva gola. Primimo glupi gol za 0-1, uspijemo se vratiti i onda jednako glupo primimo gol za 1-2. Možda smo nakon izjednačenja trebali biti zadovoljni bodom, ali je momčad htjela pobjedu". Hannover - Borussia (M) 2-3 (Schlaudraff 48, Diouf 53 / Dominguez 70, Brouwers 77, Arango 79) Bayern - Bayer 1-2 (Mandžukić 77 / Kiessling 42, Boateng 86-ag) Stuttgart - Eintracht 2-1 (Gentner 6, Ibišević 84 / Meier 67) Ljestvica: 1. Bayern München 9 8 0 1 27-4 +23 24 2. Schalke 04 9 6 2 1 18-8 +10 20 3. Eintracht Frankfurt 9 6 1 2 20-13 +7 19 4. Borussia Dortmund 9 4 3 2 20-11 +9 15 5. Bayer Leverkusen 9 4 3 2 15-12 +3 15 6. Mainz 9 4 2 3 12-10 +2 14 7. Hamburg 9 4 1 4 11-11 0 13 8. Stuttgart 9 3 3 3 10-15 -5 12 9. Borussia M'gladbach 9 3 3 3 12-18 -6 12 10. Hannover 9 3 2 4 18-16 +2 11 11. Werder Bremen 9 3 2 4 15-14 +1 11 12. Freiburg 9 3 2 4 13-12 +1 11 13. Fortuna Düsseldorf 9 2 4 3 7-12 -5 10 14. Hoffenheim 9 2 2 5 13-20 -7 8 15. Nürnberg 9 2 2 5 7-15 -8 8 16. Wolfsburg 9 2 2 5 6-16 -10 8 17. Augsburg 9 1 3 5 5-13 -8 6 18. Greuther Furth 9 1 3 5 6-15 -9 6