'KOŠARKA' U KRANJČI / Šef hrvatskih sudaca jasan: 'Bio je penal za Hajduk, ali molim da ne ulazite u teorije zavjere'

11.12.2021.
21:10
Marko Prpic/PIXSELL

U kvalitetnoj, pogocima i preokretima bogatoj utakmici 19. kola Prve HNL, Lokomotiva i Hajduk su u Zagrebu odigrali 3:3, iako su pet od šest pogodaka postigli gostujući igrači.

Lokomotiva je u 11. minuti povela autogolom Josipa Eleza. Izjednačio je Marko Livaja u 33. minuti. Novo vodstvo Lokomotivi donio je Mateo Marić u 63. minuti. S dva pogotka Jana Mlakara, u 77. i 81. minuti, Splićani su preokretom poveli sa 3:2, da bi u 86. minuti Nikola Katić pogodio vlastitu mrežu za konačnih 3:3,

PORUKE MRŽNJE /

Odmah su sa tribina krenuli užasi, jeste li čuli što je Torcida pjevala usred Zagreba?

Marić: 'Radi se o kaznenom udarcu'

Susret je oblježila i sporna situacija na kraju, u kojoj je Cipetić u duelu s Biukom igrao rukom, ali Tihomir Pejin nije se oglasio. Prokometirao je taj slučaj šef hrvatskih sudaca Bruno Marić.

"Neću ulaziti u detalje utakmice, jer postoji kontrolor koji mora napraviti kompletnu analizu suđenja. No, za konkretnu situaciju moj stav je da se radi o kaznenom udarcu, ali i o jako zahtjevnoj situaciji pa vam molim da ne proizvodite teorije zavjere i ovu odluku stavljati u kontekst koji je neprimjeren, osobito kada promatramo ili analiziramo odluke suca na današnjoj utakmici između Lokomotiva i Hajduka" rekao je Marić za Sportske novosti.