DINAMO NAKON DRAME ISPAO IZ KUPA / Riječani šokirali Modre na Maksimiru i izborili polufinale, sjajni Labrović uništio snove dinamovcima

Tekstualni prijenos četvrtfinalne utakmice Hrvatskog nogometnog kupa između Dinama i Rijeke mogli ste pratiti na Net.hr-u

1.12.2021.
17:20
Matija Habljak/PIXSELL

Nogometaši Rijeke plasirali su se u polufinale Hrvatskog kupa svladavši kao gosti u četvrtfinalu na stadionu u Maksimiru branitelja naslova Dinamo sa 3-1 (2-0).

NEVIĐENA DRAMA NA GRADSKOM VRTU /

Osijek izborio polufinale Kupa nakon nevjerojatne utakmice i trilera s bijele točke

Riječani su veliku prednost ostvarili "blitzkriegom" od 27. do 30. minute kada su mrežu domaćih tresli Jorge Obregon i Josip Drmić, a u nastavku je za Dinamo smanjio Marko Tolić u 73. minuti, da bi Robert Murić u sedmoj minuti nadoknade pogodio praznu mrežu za potvrdu prolaska.

Gosti s Kvarnera kaznili su previsoko postavljenu domaću obranu i poentirali iz brzih protunapada. U 27. minuti Ampem je prihvatio loptu na desnoj strani riječkog napada, poslao odličnu dijagonalu za Obregona koji se lakoćom riješio Šutala i prizemnim udarcem sa 12-13 metara pogodio donji lijevi kut Zagorca.

Samo tri minute potom previše prostora iza svojih leđa ostavio je Moharami, pa se po lijevom krilu Rijekina napada sjurio Vukčević i zatim poslao prizemni ubačaj na peterac gdje je najbrže reagirao Drmić i pospremio loptu u mrežu.

Mogao je Dinamo uzvratiti na isti način u drugom poluvremenu. Pritisak domaćih urodio je pogotkom za smanjenje na 1-2 u 73. minuti. Ivanušec je izveo udarac iz kuta, Andrić je prebacio loptu glavom s prve na drugu vratnicu gdje se našao Tolić te je gostujuća obrana ipak kapitulirala.

Triler u završnici

Tri minute nakon izjednačenja Oršić je imao dva "zicera" za poravnanje, no prvo je njegov udarac glavom s dva metra s gol-linije odbio Smolčić, lopta se vratila do Oršića koji je odmah pokušao i nogom, ali je pogodio gredu.

U sedmoj minuti sudačke nadoknade Dinamo je imao udarac iz kuta, svi igrači su došli u kazneni prostor Rijeke, nakon više odbijanja lopta je došla na nogu Ademiju koji je pucao s pet metara, ali Labrović je bravurono obranio. Uslijedio je protunapad Rijeke, Murić je krenuo prema praznom golu jer je i Zagorac došao na skok pred gostujuća vrata i iz velike blizine zakucao loptu u prazan gol.

Rijeka se tako pridružila Gorici, Hajduku i Osijeku koji su se još ranije plasirali u polufinale, Gorica je u utorak boljim izvođenjem 11-eraca izbacila Istru 1961, Hajduk je također u utorak sa 6-3 kao gost nadigrao Lokomotivu, dok je Osijek ranije u srijedu u svom Gradskom vrtu boljim izvođenjem 11-eraca sa 5-4 svladao Slaven Belupo.

Hrvatski nogometni Kup, četvrtfinale

Stadion Maksimir, 1. prosinca, 18.30

Dinamo - Rijeka 1:3 (Tolić 73'; Obregon 27', Drmić 30', murić 90'+7')

Dinamo: Zagorac: Moharrami, Šutalo, Teophile-Catherine, Franjić; Gojak, Mišić, Menalo, Ivanušec, Oršić, Petković

Rijeka:Labrović; Smolčić, Velkovski, Galović; Vukčević, Selahi, Gnezda Čerin, Ampem, Pavičić; Drmić, Obregon

90' + 7' Gotova je utakmica, Rijeka je u polufinalu!

90' + 7' Rijeka je zabila za 3:1. Svi su dinamovci nakon kornera bili u šesnaestercu gostiju i Ademi je imao veliku šansu, no njegov udarac skinuo je Labrović. Nakon toga je Murić istrčao kontru i pospremio loptu u prazan gol Dinama.

90' + 5' Dinamo pokušava preko bokova, Riječni su zbijeni u svoj šesnaesterac. Ristovski je imao najbolju priliku, ali pucao je s 15 metara pored gola.

90' Igrat će se još šest minuta sudačke nadoknade.

87' Sve su nervozniji dinamovci, Riječani su se potpuno povukli.

Dinamo - Rijeka

84' Dobra šansa za Dinamo. Tolić je uposlio Petkovića na 11 metara, a on pucao iz prve, ali neprecizno.

82' Rijeka je dočekala priliku. Izveli su gosti brzu kontru, no nisu uspjeli uputiti opasniji udarac.

81' Dinamo je bacio sve karte u napad, Rijeka se grčevito brani.

76' Milimetri su dijelili Dinamo do izjednačenja. Oršić je dva puta pucao, prvi put je njegov udarac blokirao Smolčić, a drugi šut je odsjeo na vratnici.

73' GOOOL Dinamo je smanjio na 1:2, zabio je Tolić nakon kornera.

72' Petković puca iz okreta s petnaestak metara, ali to je blokirano i Dinamo ima korner.

66' Ademi je pucao s otprilike 12 metara od gola Rijeke, ali nije precizan.

64' Promjena kod Rijeke. Obregon izlazi, Vukčić ulazi u igru.

60' Andrić puca glavom nakon kornera, odlazi to pored gola.

58' Dinamo kontinuirano pritišće, Riječani vrebaju priliku za još jednu munjevitu kontru.

56' Ogromna šansa za Rijeku! Mogli su sada gosti riješiti utakmicu. Obregon je istrčao kontru, probio se u šesnaesterac Dinama i pucao s desetak metara, ali to odlazi visoko iznad gola.

48' Ogromne šanse za Dinamo. Prvo je u šesnaestercu gostiju pucao Ivanušec, a Laborović obranio. Odbijena lopta je stigla do Gojaka koji je ostao sam pred praznim vratima i pucao, ali gađa pored gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Dvije promjene kod Dinama, a jedna u momčadi Rijeke. U igru su kod Modrih ušli Andrić i Ristovski, a izašli su Menalo i Moharrami. Kod Rijeke je ušao Murić, a izašao Drmić.

45' + 2' Gotovo je prvo poluvrijeme. Rijeka na odmor odlazi s velikom prednošću.

45' Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade.

44' Udarac Gojaka nakon ubačaja iz kuta, Labrović je siguran.

40' Dinamovci bacaju sve u napad, pokušavaju pod svaku cijenu smanjiti prije odlaska na odmor, ali ne uspijevaju probiti discipliniranu obranu Riječana.

33' Oršić je puca iz slobodnog udarca na dvadesetak metara, ali njegov šut nije bio opasan i otišao je visoko iznad gola.

30' GOOOL Rijeka vodi 2:0. Gosti su ponovno šokirali dinamovce i imaju veliku prednost. Vukčević je ubacio pred gol dinama, a Drmić sjajno reagirao i pospremio loptu u mrežu.

27' GOOOL Rijeka vodi 1:0! Zabio je Obregon nakon kontre preciznim udarcem s petnaestak metara.

24' Ogromna šansa za Dinamo. Ivanušec je bio neometan na desetak metara i pucao, a Labrović sjajno obranio.

20' Domaćini imaju puno više loptu u svojim nogama, Rijeka je fokusirana na obranu.

15' Muče se Dinamovi nogometaši, ne uspijevaju probiti čvrsti blok Rijeke.

10' Novi pokušaj Dinama iz daljine. Sada je pucao Mišić s tridesetak metara, a Labrović efektno obranio.

8' Prvi opasniji udarac Dinama. Gojak je pucao, a Labrović bez većih poteškoća obranio.

5' Bez prilika s bilo koje strane u prvih pet minuta. Igra se gotovo isključivo na sredini terena.

1' Počela je utakmica.

______________________________________________________________________________

17.25 Stigli su sastavi, Krznar i tomićsu na teren poslali snažne momčadi. Na golu Dinama je Zagorac, a Livaković, koji se tek oporavio od ozljede, nalazi se na klupi. U početnoj momčadi nema kapetana Arijena Ademija ni Komnena Andrića, za koje se mislilo da će početi od prve minute. Tomić je u napad postavio opasnog Obregona koji će s Drmićem najviše prijetiti domaćim braničima.

__________________________________________________________________________

Zagrebački Dinamo u srijedu na svojem Maksimiru sastaje se s Rijekom u četvrtfinalu Hrvatskog nogometnog Kupa.

Modri su aktualni pobjednici Kupa i trener Damir Krznar uoči dvoboja s Rijekom naglasio je da je obrana naslova imperativ za njegove nogometaše.

"Uvijek je lijepo dovesti Rabuzinovo Sunce pod maksimirske tribine, to očekujemo i ove sezone. U ovoj utakmici želimo pokazati da planiramo uvjerljivo doći do tog trofeja", rekao je Krznar.

Strateg Rijeke Goran Tomić svjestan je da njegovu momčad očekuje vrlo težak zadatak na Maksimiru.

"Izvukli smo najzahtjevnijeg protivnika, ali ako želimo doći do kraja moramo pobijediti sve suparnike. Moramo dati maksimum i pokušati proći u iduće kolo. Dinamo je uvijek Dinamo. Ove sezone imali su odličnih utakmica, kao i nekih faza kad nisu igrali toliko dobro, ali generalno gledajući oni su najzahtjevniji protivnik. Mi moramo biti na maksimumu, taktički odigrati skoro perfektnu utakmicu", poručio je Tomić.