NEVIĐENA DRAMA NA GRADSKOM VRTU / Osijek izborio polufinale Kupa nakon nevjerojatne utakmice i trilera s bijele točke

Bila je to utakmica s dva promašena penala, dva crvena kartona i pregršt prilika

1.12.2021.
18:48
Dubravka Petric/PIXSELL

Nogometaši Osijeka treći su polufinalisti ovosezonskog izdanja Hrvatskog kupa, oni su u četvrtfinalu boljim izvođenjem 11-eraca sa 5-4 izbacili Slaven Belupo, nakon što u 120 minuta igre u Gradskom vrtu nije bilo pogodaka.

DINAMO NAKON DRAME ISPAO IZ KUPA /

Riječani šokirali Modre na Maksimiru i izborili polufinale, sjajni Labrović uništio snove dinamovcima

Iako nije bilo golova, susret u Osijeku obilovao je događajima, oba sastava nisu iskoristila po kazneni udarac, a i jedni i drugi su utakmicu završili sa po 10 igrača.

Osijek je u prvom poluvremenu dominirao protiv kombinirane momčadi iz Koprivnice u kojoj je sjajan dojam ostavio debitant na vratima Ivan Sušak, on je bio najzaslužniji što Slaven nije bio u velikom zaostatku već nakon prvih 45 minuta.

Promašeni penali

Drugo poluvrijeme donijelo je izjednačenu utakmicu, a prvi je priliku za vodstvo s bijele točke imao je gostujući sastav. Škorić je u svom kaznenom prostoru srušio Godu pa je sudac Jović dosudio najstrožu kaznu. Loptu je uzeo iskusni Krstanović i zatresao gredu.

Petnaestak minuta potom i domaći su dobili priliku povesti s bijele točke nakon što je Marina u skoku rukom po glavi udario Lončara, ali pokušaj Bočkaja sjajno je zaustavio Sušak.

U produžetku su oba sastava ostala s desetoricom igrača, prvo je u 94. minuti isključen Žaper koji je dobio izravni crveni karton zbog neopreznog ulaska đonom u suparnika, da bi u 108. minuti "pocrvenio" i Kvržić zbog drugog žutog kartona.

Prilikom izvođenja 11-eraca prvi je do prednosti stigao gost nakon što je kapetan Osijeka Škorić zatresao gredu, ali odmah potom je i Goda promašio, da bi u šestoj seriji Zirdum pogodio gredu, a Daku bio precizan za prolazak domaćih među četiri najbolja.

Osijek se tako pridružio Gorici i Hajduku koji su četvrtfinale izborili još u utorak, Gorica je boljim izvođenjem 11-eraca izbacila Istru 1961, a Hajduk je kao gost sa 6-3 svladao Lokomotivu.