BIJES U SPLITU: / "Ovo je sramota, Marić je došao s namjerom da nas pokrade!"

Ljutnja i razočaranje vladali su Poljudom nakon najvećeg derbija hrvatskog nogometa između Hajduka i Dinama. U Splitu su uvjereni da ih je sudac Bruno Marić teško oštetio.

19.9.2015.
19:46
PIXSELL, Hrvoje Jelavić

Okršaj najvećih hrvatskih klubova u 10. kolu domaćeg prvenstva završen je rezultatom 0:0, čime je vodeći Dinamo sačuvao tri boda prednosti ispred Hajduka. No, u redovima Bijelih su uvjereni da su trebali uzeti sva tri boda i da ih je u tome spriječio Marić.

DINAMO ZAPUCAO JEDANAESTERAC! /

Sudac Marić napustio teren u pratnji zaštitara!

"Ne smije suditi ni pionirima"

Daruvarskom sucu zamjeraju što u završnici prvog poluvremena nije dosudio jedanaesterac nakon što je Benković u kaznenom prostoru igrao rukom. Također, Marić je u sudačkoj nadoknadi dosudio kazneni udarac za Dinamo u dosta spornoj situaciji, nakon što je Soudani pao kada su uz njega bili Velazquez i Milović. U Hajduku tvrde da su loptu čisto izbili i da nije bilo prekršaja, ali u svakom slučaju, rezultat se nije promijenio jer je Henriquez promašio jedanaesterac.

"Ovo je sramota za hrvatski nogomet. Gospodin Marić je očito došao s namjerom da nas pokrade i izričito tražimo da više ne bude delegiran u Split ni na utakmice pionira. Pred tri svjedoka mi je na poluvremenu rekao da su on i pomoćni sudac vidjeli ruku, ali očito po njegovom mišljenju ruka u vlastitom šesnaestercu nije penal", oštar je nakon utakmice bio predsjednik Hajduka Marin Brbić čiju izjavu prenosi Dalmatinski portal.