sedmica /

Bayern brutalno pregazio Salzburg i prošao u četvrtfinale

Bayern je pregazio RB Salzburg 7:1, a sjajni Robert Lewandowski je postigao hat-trick

8.3.2022.
23:01

Nogometaši Bayerna pobijedili su austrijski RB Salzburg sa 7-1 (4-0) u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka i tako su se na uvjerljiv način plasirali među osam najboljih momčadi u elitnom europskom klupskom natjecanju.

Bavarci su za samo 23 minute uspjeli doći do tri pogotka prednosti, a sva tri postigao je ponajbolji svjetski napadač Robert Lewandowski. U 12. i 21. minuti Lewandowski je realizirao kaznene udarce koje je sam izborio, a onda je u 23. minuti poentirao i iz igre nakon što je blokirao ispucavanje gostujućeg vratara Koehna. Na 4-0 povisio je Serge Gnabry u 31. minuti. Thomas Mueller je pogodio za 5-0 u 54. minuti, a utješni pogodak za goste postigao je 18-godišnji Danac Maurits Kjaergaard u 70. minuti.

U 84. minuti Mueller je svojim drugim pogotkom povećao prednost Bayerna na 6-1, a konačnih 7-1 postavio je dvostruki asistent Leroy Sane u 86. minuti, na dodavanje petom Roberta Lewandowskog