STANIŠIĆ NA KLUPI / Bayer ispisao povijest njemačkog nogometa i pobjegao Bayernu na plus 11

23.2.2024.
22:58

Nogometaši Bayera pred svojim su navijačima u Leverkusenu svladali Mainz s 2-1 (1-1) u prvoj utakmici 23. kola njemačke Bundeslige i tako došli do 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Bayern.

HRVATI VANI /

Kovačević zabio u Njemačkoj, Biliću bodu protiv Antolića, remizirao i Jovićević

Prvi pogodak za vodeću momčad njemačkog prvenstva protiv predzadnjeg Mainza postigao je Granit Xhaka već u 3. minuti. No, gosti su samo pet minuta poslije izjednačili preko Dominika Kohra. Tri boda Bayeru donio je Robert Andrich golom u 68. minuti. Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić ostao je na klupi za pričuve domaće momčadi.

Bayer je 19. pobjedom došao do 61 boda. Drugoplasirani Bayern je na 50 bodova s jednom utakmicom manje. Mainz je s 15 bodova ostao na 17. mjestu.

Ujedno, Apotekari su današnjom pobjedom ispisali povijest jer im je ovo bila 33. uzastopna utakmica bez poraza, što nije uspjela nijedna njemačka momčad.

Moro gledao s klupe pobjedu Bologne

U prvoj utakmici 26. kola talijanske Serie A Bologna je pred svojim navijačima svladala Veronu s 2-0 i privremeno zasjela na četvrto mjesto.

Giovanni Fabbian je u 27. minuti doveo Bolognu u vodstvo, a konačnih 2-0 postavio je Remo Freuler u 65. minuti.

Nikola Moro je ostao na klupi domaće momčadi.

Bila je to peta uzastopna pobjeda Bologne koja je došla do 48 bodova, tri više od petoplasirane Atalante, ali momčad iz Bergama ima dvije utakmice manje. Vodeći Inter ima 63 boda i utakmicu manje od drugoplasiranog Juventusa koji ima 54 boda.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u dvije utakmice protiv Rumunjske može napraviti veliki korak prema prvom mjestu. Dvoboje 28. veljače i 3. ožujka pratite na Voyo.