XAVI NA MUKAMA / Barcelona pobijedila i povećala prednost nad Real Madridom, ali i ostala bez ponajboljeg igrača

Katalonci nakon ove pobjede imaju šest bodova više i utakmicu više od Reala

28.1.2023.
19:32

Nogometaši Barcelone u 19. kolu španjolskog prvenstva slavili su 1-0 na gostovanju kod Girone i povećali svoje vodstvo na tablici.

NAJJAČI JE NAŠ LUKA /

Ancelotti objasnio ključ velike pobjede: 'Pozvao sam Modrića i rekao mu što da napravi, to je promijenilo utakmicu...'

Radost zbog petnaeste pobjede i potvrde vodstva na tablici donekle je pokvarila ozljeda Ousmanea Dembelea.Francuski napadač napustio je teren u 25. minuti zbog bolova u mišiću lijeve noge, a ovo mu je prva ozljeda od dolaska trenera Xavija Hernandeza u studenom 2021. godine.

Barcelona je imala popriličnih problema u napadu nakon izlaska Dembelea s terena, jer su u postavi nedostajali Ferran Torres i Robert Lewandowski. Zabila je praktički iz jedine prilike kada je u 61. minuti Pedri je iskoristio dodavanje Jordija Albe i lošu intervenciju vratara Girone Paula Gazzanige.

Barcelona se ovaj tjedan ponovno suočava s dva testa. Prvog veljače igrat će zaostalu utakmicu LaLige kod Betisa, a sljedeće nedjelje ugostit će Sevillu.

Katalonci imaju šest bodova više i utakmicu više od Reala.