JOŠ ĆE SE DUGO PRIČATI O OVOME / Barcelona nakon drame stigla do pobjede: Pique rukom spasio čisti gol, VAR se nije ni uključio

Barcelona je osvojila tri boda na gostovanju kod Villarreala

27.11.2021.
23:06

Barcelona je s 3:1 na gostovanju pobijedila Villarreal u 15. kolu španjolske La Lige.

HRVATSKI MAESTRO /

Ugledni novinar razotkrio Realove planove za idući sezonu, objavio i što će biti s Lukom Modrićem

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a u sedmoj minuti utakmice dogodila se velika pogreška glavnog suca i VAR sobe.

Villarrealov Danjuma  je tada bio u stopostotnoj šansi i išao je sam pred vratara Barcelone Ter Stegena i pucao. Lopta je išla prema mreži no ukazao se branič Barcelone Gerard Pique koji je uklizao i rukom spriječio da ona uđe u mrežu.

Igrači Villarreala burno su protestirali, tražili su penal i crveni karton za Piquea, no sudac Grado je samo odmahnuo i pokazao da se igra dalje. Iako se radilo o očitom igranju rukom, nije se oglasio niti VAR.

Do vodećeg pogotka katalonska momčad je došla u 48. minuti, kad je odbijenu loptu nakon udarca Depaya u mrežu pospremio Frenkie de Jong. Bolju igru domaće momčadi u 76. minuti je okrunio Nigerijac Samuel Chukwueze pogotkom za izjednačenje na 1-1.

Gosti su u završnici utakmice ipak došli do tri boda. Memphis Depay je u 88. minuti iskoristio pogrešku obrambenih igrača Villarreala, zaobišao vratara Rullija i mirno poslao loptu u mrežu. Konačnih 3-1 postavio je u 94. minuti iz kaznenog udarca Philippe Couthino, nad kojim je i napravljen prekršaj za najstrožu kaznu.

Barcelona je već 15. dvoboj zaredom ostala neporažena u Villarrealu i pod vodstvom novog trenera Xavija Hernandeza po prvi put u ovoj sezoni spojila dvije prvenstvene pobjede. Sa 23 boda Barcelona je i dalje na sedmom mjestu sa sedam bodova zaostatka za vodećim Real Madridom i uz utakmicu više. Villarreal je sa 16 bodova na 12. poziciji.