BARCELONA I ATLETICO REMIZIRALI U DERBIJU: / Simeone i njegovi komandosi korak bliže naslovu prvaka

Ishod dvoboja na Nou Campu ide na ruku i Real Madridu koji bi pobjedom u nedjeljnom dvoboju sa Sevillom došao samo na bod zaostatka od Atletica.

8.5.2021.
18:23

Atletico Madrid i Barcelona u derbiju kola španjolskog prvenstva odigrali su 0:0. Momčad Diega Simeonea napravila je tako velik korak ka naslovu prvaka jer su tri kola prije kraja zadržali prednost od dva boda ispred Barcelone.

Bila je to utakmica s dva dosta različita poluvremena, bar što se tiče inicijative na terenu. Atletico je u prvom dijelu vodio glavnu riječ, nizali su domaćini prilike, no nije nitko imao koncentracije i snage da svlada Ter Stegena. Pormašivali su Carrasco, Llorente, Correa... Barceloni nije pomogla ni ozljeda Sergija Busquetsa koji je travnjak moramo napustiti u 32. minuti zbog ozljede.

Barci poništen gol

U drugom se poluvremenu budi Lionel Messi. Argentinac je na odmoru očito naumio sam dobiti ovaj susret pod svaku cijenu, no Jan Oblak imao je druge planove. Možda i najuzbudljiviji trenutak utakmice bila je obrana Oblaka u 66. minuti kad je Messi dobro gađao iz slobodnog udarca.

Araujo je uspio ugurati loptu u mrežu za Barcelonu u 70. minuti, ali pogodak mu je poništen zbog zaleđa. Messi je pokušao i na samom kraju iz slobodnog udarca, no lopta je prohujala pored gola.