ZAVRŠILA JE LA LIGA / Barcelona porazom od Villarreala na svom stadionu zaključila sezonu, Cadiz i Mallorca se spasili, Granada ispala

Prvak Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid i Sevilla idu u Ligu prvaka, Betis i Real Sociedad u Europsku ligu, a Villarreal u Konferencijsku ligu

23.5.2022.
0:08

U posljednjem kolu španjolskog nogometnog prvenstva razriješena je i dvojba tko će uz Alaves i Levente preseliti u niži rang natjecanja. To je Granada, dok su se Cadiz i Mallorca spasili.

NAŠ LUKA OVO NIJE ZASLUŽIO /

U Real Madridu su zbog Kyliana Mbappea bili spremni oduzeti Modriću njegov zaštitni znak

Granada je u zadnjem kolu sama ovisila o sebi, pobjedom protiv Espanyola osigurala bi ostanak u prvoligaškom društvu. No, susret je završio bez golova, a tragičar utakmice postao je Jorge Molina koji je u 73. minuti promašio jedanaesterac. Pucao je pored lijeve stative.

Granadi su odmogle i gostujuće pobjede Cadiza i Mallorce. Cadiz je protiv otpisanog Alavesa slavio sa 1-0, dok je Mallorca na gostovanju pobijedila Osasunu sa 2-0.

Pogodak spasa za Cadiz zabio je Antjony Lozano u 76. minuti. Mallorca je izborila pobjedu golovima Angela (47) i Clementa Greniera (83). Za Osasunu je cijeli susret odigrao Ante Budimir.

Villarreal je na gostovanju pobijedio Barcelonu sa 2-0, a golove su zabili Alfonso (41) i Moi Gomez (55).

Raktiću manje od deset minuta

Sezonu je gostujućom pobjedom zaključio i Atletico Madrid porazivši Real Sociedad sa 2-1. Rodrigo de Paul (50) i Angel Correa (69) su zabili za madridsku momčad, a poraz Sociedada je ublažio Jon Guridi (90+3).

Sevilla je kod kuće pobijedila Athletic Bilbao sa 1-0, a gol odluke zabio je Rafa Mir (68). Ivan Rakitić je za Sevillu igrao od 82. minute.

Ivan Rakitić

Prvak Real Madrid je još u petak odigrao 0-0 protiv Real Betisa i sada se može posvetiti pripremama za finale Lige prvaka protiv Liverpoola 28. svibnja.

Barcelona, Atletico Madrid i Sevilla idu u Ligu prvaka, Betis i Real Sociedad u Europsku ligu, a Villarreal u Konferencijsku ligu.

U drugu ligu sele Alaves, Levante i Granada.