Madridski Atletico uspješno je odradio gostovanje kod Getafea gdje je odnio pobjedu 2-0, međutim slavlje gostiju pokvarila je ozljeda Diega Coste prilikom postizanja drugog pogotka.

13.4.2014.
21:40

Madridski Atletico ne posustaje i upisao je i sedmu uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Posljednji koji ga je spriječio u slavlju bio je Real Madrid koji je na Vicente Calderonu odigrao 2-2 nakon čega Atletico bilježi samo pobjede.

Na gostovanju kod Getafea slavio je s 2-0, međutim veću pozornost od same pobjede izaziva ozljeda Diega Coste koji je na nosilima žurno iznesen s travnjaka i transportiran u bolnicu.

Do ozljede je došlo u 84. minuti susreta kada je Adrian ubacio na drugu vratnicu, a Costa uklizao i postigao pogodak međutim i svom snagom nogom pogodio vratnicu.

Inače, Atletico je poveo u 40. minuti zahvaljujući vrlo lošoj reakciji domaćeg vratara Codine koji je loše procijenio ubačaj Juanfrana, ostao na pola puta i Diego Godin je lakoćom glavom poslao loptu u mrežu.

Mogao je Atletico i ranije povećati vodstvo, ali osim propuštenih prilika iz igre, nije realizirao kazneni udarac. Do njega je došlo u 65. minuti kada Lafita radi prekršaj na svom petercu i zasluženo zarađuje isključenje, no Codina je bio uspješniji od Diega Coste koji je poput Ivana Rakitića došao do brojke od tri promašena kaznena udarca ove sezone.

U posljednjih deset minuta na travnjaku je bio i Sammir, međutim nije uspio u tom kratkom vremenu donijeti kvalitetu više za domaćina.

Ova pobjeda ponovno je odvojila Atletico na tri boda od gradskog rivala Reala dok je Getafe ostao u zoni ispadanja.

Dobre vijesti dočekale su Diega Simeonea nakon susreta protiv Getafea. Iako se tako nije činilo u prvi trenutak, Diego Costa ipak nije zaradio težu ozljedu.

Najbolji strijelac madridskog Atletica, Diego Costa, iznesen je u bolovima s travnjaka nakon što je postigao pogodak za konačnih 2-0 na gostovanju kod Getafea, međutim prve informacije govore kako, srećom, nije riječ o težoj ozljedi.

Do ozljede je došlo kada je Costa uklizao i ugurao loptu u mrežu, međutim svom snagom je uklizao na stativu te je u bolovima ostao na travnjaku. Dramatičnu sliku pojačala je i velika posjekotina ispod koljena i napadač Atletica je žurno iznesen s travnjaka.

Iako se u prvi trenutak činilo kako je riječ o teškoj ozljedi koja bi Costu mogla dugo vremena odvojiti od travnjaka, Atletico je odmah nakon susreta putem Twittera poručio kako je njegov napadač dobro prošao.

"Srećom, Diego Costa je prošao samo s dubokom posjekotinom nakon udarca u vratnicu", objavio je Atletico, a Diego Simeone mogao se nasmiješiti i poručiti na presici nakon susreta kako ipak nije riječ o težoj ozljedi.

Dobre su to vijesti i za Atletico i za Costu koji se tek vratio na teren nakon problema s ozljedom zbog koje je propustio i uzvrat četvrtfinala Lige prvaka protiv Barcelone.

Granada - Barcelona 1-0 (Brahimi 16)

Celta - Real Sociedad 2-2 (Nolito 37-11m, Santi Mina 82 / Canales 8, Griezmann 43)

Villarreal - Levante 1-0 (Perbet 90+5)

Real Madrid – Almeria 4-0 (Di Maria 28, Bale 53, Isco 56, Morata 85)

Betis - Sevilla 0-2 (Gameiro 30 - 11m, 82)

Getafe – Atletico Madrid 0-2 (Godin 40., Costa 84.)

Valencia – Elche 2-1 (Piatti 22., Parejo 61. / Coro 28.)