POBJEDE DOMAĆINA / Arsenal razbio 'karamelice' i odvojio se na vrhu tablice: Liverpool bolji od 'vukova'

U odgođenim susretima sedmog kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal i Liverpool su ostvarili pobjede.

1.3.2023.
23:03

"Topnici" su na stadionu Emirates pobijedili Everton sa 4-0, dok je Liverpool na Anfieldu porazio Wolverhampton sa 2-0.

VELIKI KIKS /

Perišiću srušeni snovi da bi mogao ove sezone do trofeja s Tottenhamom: Ispali iz Kupa od drugoligaša

Arsenal je ostvario važnu pobjedu u borbi za naslov prvaka i sada ima pet bodova više od drugoplasiranog Manchester Cityja.

Everton se dobro držao 40 minuta, a onda u posljednjih pet minuta primio dva gola. Za 1-0 je u 40. minuti sjajno zabio Bukayo Saka, a u 45. je pogodio Gabriel Martinelli nakon velike pogreške Idrissa Gueyjea. Senegalski veznjak je oklijevao, Saka mu je ukrao loptu gurnuvši je do mladog Brazilca, a ovaj zabio za 2-0.

U drugom poluvremenu dominacija

U nastavku susreta londonski sastav je zabio još dva gola, Martin Odegaard je u 71. povećao na 3-0, a Martinelli u 80. svojim drugim golom na susretu postavio konačnih 4-0.

U drugom susretu večeri Liverpool je pobijedio Wolverhampton sa 2-0 slomivši goste u završnici. Virgil van Dijk je u 73. minuti doveo "Redse" u prednost, a pobjedu domaćina potvrdio je Mohamed Salah četiri minute kasnije.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 60 bodova, City ima 55, a treći je Manchester United sa 49 bodova.

Liverpool je sada šesti sa 39 bodova, Wolvesi su 15. sa 24 boda, a Everton je novim porazom dodatno otežao svoju poziciju. I dalje je u zoni ispadanja na 18. mjestu sa 21 bodom, jedinm manje od zone spasa.