'topnici' na petom mjestu / Arsenal bolji od Chelseaja u londonskom derbiju: Kovačiću sat vremena

Pobjedu 'topnicima' donijeli su Alexandre Lacazette (14) i Laurent Koscielny (39)

19.1.2019.
20:54
AP Images

U derbiju 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je na stadionu Emirates pobijedio Chelsea sa 2-0 ostvarivši važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka.

Pobjedu 'topnicima' donijeli su Alexandre Lacazette (14) i Laurent Koscielny (39), a bila je to tek druga pobjeda Arsenala u posljednjih 15 ligaških ogleda protiv Chelsea.

Koscielny je tako postigao barem jedan pogodak u devet sezona u dresu 'topnika', a s ukupno 20 golova u Premiershipu postao je najefikasniji Arsenalov branič u povijesti kluba.

Arsenal je izborio pobjedu prije svega fantastičnim nastupom u prvom dijelu. "Topnici" su u prvih 45 minuta mogli zabiti još pokoji pogodak, no gostujući vratar Kepa istaknuo se s nekoliko sjajnih obrana. Gosti su u prvom dijelu imali samo jednu pravu priliku, u 45. minuti Marcos Alonso je nadskočio domaću obranu i pucao glavom, ali je pogodio stativu.