TREĆELIGAŠ UTRPAO ČETIRI KOMADA / Neviđena bruka madridskog Reala

Trećeligaš je slavio 4-0 na svom terenu u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa kralja. Uzvrat je 10. studenog.

28.10.2009.
8:10

Neviđenu sramotu doživjeli su nogometaši madridskog Reala u Alcorconu, gradiću 13 kilometara udaljenom od Madrida, gdje su od istoimenog trećeligaškog kluba poraženi 4-0 u šesnaestini finala Kupa kralja.

Na stadionu Municipal de Santo Domingo, koji prima tek 3.000 gledatelja, Raul, Guti, Benzema, Van Nistelrooy, Van der Vaart, Metzelder i ostali igrači Reala koje je na travnjak izveo trener Manuel Pellegrini propisno su se obrukali.

Domaćem je sastavu to uvjerljivo najveća pobjeda u 38-godišnjoj povijesti. Čini se da se "namoćnijoj" momčadi današnjice povijest ponavlja. Madriđani su i lani ispali u istoj fazi natjecanja, tada je bolji bio Real Union iz Iruna, također trećeligaš.

Dva pogotka za domaći sastav postigao je Borja Perez, u 16. i 52. minuti, jedan je dodao Ernestro Gomez u 40., dok je jedan pogodak postigao i Realov nogometaš Alvaro Arbeloa, ali u vlastitu mrežu, u 22. minuti.