NASTAVLJA SE DOMINACIJA NAJBOLJE SKIJAŠICE SVIJETA: / Shiffrin slavila u paralel-slalomu

Američka skijašica Mikaela Shiffrin pobjednica je slaloma u St.Moritzu

9.12.2018.
16:27

Najbolja skijašica svijeta Amerikanka Mikaela Shiffrin pobjednica je paralel-slaloma koji je u nedjelju održan u švicarskom St. Moritzu.

Amerikanka je u finalu pobijedila Slovakinju Petru Vlhovu, dok je treće mjesto osvojila Švicarka Wendy Holdener. Shiffrin je na putu do pobjede bila bolja od Kanađanke Laurence St-Germain, Norvežanki Mine Holtmann i Nine Haver-Loseth, Austrijanke Katharine Liensberger, te Slovakinje Vlhove.

Povećala prednost u ukupnom poretku

U kvalifikacijama su startale 52 skijašice među kojima nije bilo hrvatskih predstavnica, a 32 najbrže izborile su plasman u utrku paralel-slaloma za bodove u Svjetskom kupu. Amerikanka je ovom pobjedom povećala prednost u Svjetskom kupu i sada vodi sa 689 bodova. Druga je Švicarka Michelle Gisin sa 296 bodova, a treću poziciju drži Slovakinja Vlhova sa 276 bodova.

U poretku slalomašica također vodi Shiffrin sa 300 bodova, na drugoj poziciji je Vlhova sa 240 bodova, a treća je Švicarka Wendy Holdener sa 145 bodova