NASTRADAO DRUGOLIGAŠ / Napokon zabio: Jelavić strijelac u torpediranju!

Jelavić je postigao drugi i treći pogodak za svoju momčad u 44., odnosno 68. minuti, a na terenu je proveo svih 90 minuta. Prvi gol za Everton postigao je Barkley (35), a četvrti Coleman (76).

4.1.2014.
19:14
AP Images

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Nikica Jelavić postigao je dva pogotka za Everton koji je u susretu 3. kola FA Kupa na svom Goodison Parku deklasirao drugoligaša Queens Park Rangers sa 4-0 (2-0).

Niko Kranjčar je za QPR odigrao drugo poluvrijeme. Dejan Lovren nije konkurirao za sastav Southamptona koji je sa 4-3 (2-0) svladao drugoligaša Burnley.

Prošlogodišnji finalist i drugi sastav s ljestvice Premier lige Manchester City je u gostima kod drugoligaša Blackburn Roversa odigrao 1-1, te će morati prolazak u 4. kolo tražiti u uzvratu na svom terenu.