IZGUBILI STRPLJENJE / Bijesni navijači prekinuli veliki derbi: Evo što su napravili

Teško im je pala činjenica da je pred njihovim klubom kraj puta prema trofeju. Ujedno, novi poraz bio bi osmi u nizu kojeg im je nanio gradski rival.

25.1.2024.
22:27
PROFIMEDIA

Utakmica četvrtfinala Kupa Belgije između Royale Uniona SG i Anderlechta prekinuta je u 76. minuti susreta zbog navijačkih izgreda.

NIJE NI SANE NEVINAŠCE /

Bjelica saznao kaznu za izazvani incident. Prihvatio je, ali neće se ispričati nogometašu Bayerna

Derbi Bruxellesa i osmi je put zaredom polako, ali sigurno išao na stranu Uniona, a to je jako teško palo navijačima Anderlechta koji nisu mogli zamisliti da će donedavno drugoligaš uskoro postati nadmoćniji suparnik u glavnom gradu Belgije.

Union je u 26. minuti poveo preko Lapoussina, a u 32. minuti izravan crveni karton dobio je Mac Allister. Ipak, to nije pokolebalo domaćine koji su u 62. minuti udvostručili prednost pogotkom iz kaznenog udarca (Rodriguez).

Nemoć nogometaša Anderlechta frustrirala je njihove navijače koji su u 76. minuti zasuli vratara rivala čašama punim piva, zbog čega je sudac odlučio prekinuti utakmicu.

Legenda belgijskog nogometa Jan Vertonghen otišao je smiriti navijače, a nakon dvadesetak minuta susret je nastavljen.

Na kraju je utakmica završena rezultatom 2-1 za domaćine, gol za goste u sudačkoj nadoknadi postigao je Dreyer.

Napete i atraktivne utakmice Europskog prvenstva gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.