Veliki uspjesi / Mnogi su ispred Jorgensena: Ovo je 10 najbržih golova u povijesti svjetskih prvenstava!

Rekorder je još uvijek turski napadač Hakan Šukur

1.7.2018.
21:20
YouTube/Screenshot

Danski branič Mathias Jorgensen postigao je protiv Hrvatske pogodak u 58 sekundi utakmice, međutim njegov golo nije niti među deset najbržih u povijesti svjetskih prvenstava.

Rekorder je još uvijek turski napadač Hakan Šukur koji je u susretu za broncu na SP-u 2002. godine protiv Južne Koreje postigao pogodak već nakon 11 sekundi. Turska je dobila utakmicu 3-2 ostvarivši najveći uspjeh u svojoj povijesti.

Drugi je Čeh Vaclav Mašek koji je na SP-u 1962. u susretu Čehoslovačke i Meksika postigao pogodak nakon 16 sekundi. Meksikanci su u nastavku susreta okrenuli rezultat i pobijedili 3-1.

Iza njih slijedi Nijemac Ernst Lehner koji je u pobijedi 'Elfa' protiv Austrije 3-2 u susretu za broncu na World Cupu 1934. godine zabio gol nakon 26 sekundi. Lehner je na toj utakmici zabio i gol u 42. minuti.

Bryan Robson je u susretu Engleska - Francuska na SP-u 1982. zabio pogodak u 27 sekundi, a potom i u 67. minuti 'Gordi Albion' je pobijedio 3-1.

Na posljednjem SP-u u Brazilu 2014. godine Amerikanac Clint Dempsey je Gani zabio u 32. sekundi susreta. Amerikanci su na koncu taj susret dobili 2-1.