Triglav vaterpolska liga / Mladost teško protiv Mornara, Jug oprezniji u Beogradu

Mladostaši su se još malo približili osvajanju prvog mjesta i domaćinstvu završnice

23.2.2019.
20:36
Luka Stanzl/PIXSELL

Tri kola prije kraja mladostaši su se još malo približili prvom mjestu i domaćinstvu završnice Triglav vaterpolske lige nakon teške pobjede protiv splitskog Mornara na Poljudu s kojom su ostali na četiri boda prednosti ispred crnogorskog Jadrana.

Zagrepčani su slavili s 13:12 premda je početak (3:0) sugerirao da neće biti tako teška pobjeda. Međutim, mornarevci su poravnali na 5:5 pa onda još i poveli 7:6 u trećoj četvrtini i držali se u egalu do završne četiri minute. Tada su gosti kod 10:10 postigli tri gola u nizu i, činilo se, riješili pitanje pobjednika, no Splićani su s dva pogotka u 40 sekundi ostali u igri. Obranili su se i pola minute prije kraja imali napad za izjednačenje, ali bodovi su otišli za Zagreb.

U Beogradu, pak, Jug je pobijedio Partizan ne ponovivši kiks s prošlog puta u srpsku prijestolnicu kada ga je šokirala Crvena zvezda. Utakmica je bila koliko-toliko ravnopravna prve dvije četvrtine da bi se Dubrovčani odvojili u trećoj.

Utakmica POŠK-a i Crvene zvezde iz poznatih razloga odgođena je, dok Primorac i Šabac igraju u kasnijem terminu.