NOVI PORAZ U RUSIJI / 'Medvjedi' posrnuli kod 'Snježnih leoparda'

Medveščak je trenutačno četvrti za Zapadu sa 29 bodova koliko ima i Dinamo iz Rige na trećoj poziciji. Na drugom mjestu je moskovski Dinamo sa 38 bodova, dok je u vodstvu SKA sa 39 bodova. Na ljestvici Bobrov divizije 'medvjedi' su treći sa 29 bodova iza Dinamo Rige (29) i SKA (39).

17.10.2013.
19:52
Dalibor Urukalovic/PIXSELL

KAZANJ - U susretu 18. kola KHL lige hokejaši Medveščaka izgubili su u Kazanju od AK Barsa 3-5 (0-2, 1-2, 2-1) no zadržali su četvrtu poziciju u Zapadnoj konferenciji.

Medveščak je ove sezone upisao dvije pobjede na gostovanjima, međutim niti jednu na ruskom tlu. Dvije dosadašnje pobjede ostvarili su u Bjelorusiji protiv Dinama iz Minska i u Ukrajini protiv Donbasa iz Donjecka. U pet susreta na ruskom tlu 'medvjedi su upisali pet poraza.

'Snježni leopardi', koji se stalno s Barisom izmijenjuju na prvom mjestu Istočne konferencije, već su u prvoj trećini osigurali prednost. U 9. minuti su poveli golom MihailaVarnakova, a isti igrač je pak u mrežu Medveščakovog vratara BarryaBrusta pospremio i šest minuta kasnije. U 28. minuti je smanjio CharlesLinglet, no tri minute kasnije uslijedili su novi problemi. Medveščak je ostao bez MattaMurleya kojemu je GrigorijPanin snažno stisnuo glavu na bandu. Murley je nekoliko trenutaka ostao ležati na ledu, a s njega je izašao uz liječničku pomoć. U 33. minuti Dimitri Obuhov je postigao treći gol za Bars, da bi četiri minute kasnije KirilPetrov povećao na 4-1.

Medveščak se nije predao i u trećoj dionici je 'pritisnuo' domaćin. Pritisak se isplatio i između 47. i 48. minute, u svega 28 sekundi, Medveščak je dvaput zatresao mrežu Barulina. Prvo je asistenciju KurtisaFostera iskoristio PatrickBjorkstrand, koji je proglašen najboljim mladim igračem prošlog tjedna od strane KHL-a, da bi zatim akciju SašeMartinovića finiširao Vesce. Medvjedi su do kraja susreta pokušali izvući izjednačenje, ali u 59. je AleksejTereščenko postavio konačnih 5:3 za Snježne leoparde golom u praznu mrežu.

Medveščaku slijede još tri gostovanja. Protiv Dinama u Moskvi (19.10.), te protiv Vitjaza u Podolsku (21.10) i Torpeda u Nižnji Novgordu (23.10.).