UVJERLJIVA POBJEDA / Medvjedi deklasirali goste iz Sibira

'Medvjedi' su sjajno otvorili utakmicu i nakon 12 minuta vodili su 3-0 golovima Charlesa Lingleta (1:45), Kurtisa Fostera (4:21) i Mikea Glumaca (12:03).

28.11.2013.
21:59
Slavko Midzor/PIXSELL

Nakon dva uzastopna domaća poraza od Traktora i Salavat Julajeva, hokejaši Medveščaka su napokon posložili redove deklasiravši u Ledenoj dvorani Doma sportova momčad Sibira 6-1 (3-1, 2-0, 1-0).

'Medvjedi' su sjajno otvorili utakmicu i nakon 12 minuta vodili su 3-0 golovima Charlesa Lingleta (1:45), Kurtisa Fostera (4:21) i Mikea Glumaca (12:03). Sibir je do konca prve dionice smanjio golom Dmitrija Kugriševa, no u drugom dijelu Medveščak je zabio još dva gola. Strijelci su bili Matt Murley (26:45) i Ivan Svarny (34:41). Do konca utakmice Matt Murley je zabio još jedan gol za konačnih 6-1.

Medveščaku sada slijede četiri gostovanja. Drugog dana prosinca ih očekuje ogled u Novokuznjecku protiv Metalurga, dva dana kasnije slijedi ogled protiv Sibira u Novosibirsku, zatim 6. prosinca susret protiv Admirala u Vladivostoku, a 'mini-turneja' završava 8. prosinca u Habarovsku protiv Amura.

Nakon današnje pobjede Medveščak se nalazi na osmom mjestu Zapadne konferencije sa 45 bodova. Prve tri pozicije na Zapadu drže SKA sa 68, Dynamo Minsk sa 64, te CSKA sa 59 bodova.