SMIJEŠI SE POLUFINALE / Marin Čilić izborio četvrtfinale

Najbolji hrvatski tenisač plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Pekingu nakon što je u 2. kolu nakon gotovo dva sata igre svladao Talijana Fabija Fogninija 6:2, 6:7 (1), 6:3.

6.10.2011.
14:01
PXL

Marin Čilić je lako dobio prvi set u kojem je tri puta uzeo servis protivniku, no u drugom setu, kojeg je dobro počeo, Fabio Fognini je okrenuo rezultat i slavio u tie-breaku.

U trećem setu hrvatski je tenisač ponovno uzeo tri početna udarca Talijanu te došao do pobjede u susretu u kojem je osvojio 28 od ukupno 44 poena.

U četvrtfinalu 2,1 milijun dolara vrijednog turnira u Pekingu Čilić će igrati protiv boljeg iz susreta između Južnoafrikanca Kevina Andersona, 31. tenisača svijeta, te Španjolca Alberta Montanesa.

Hrvatski je tenisač s obojicom do sada igrao samo jednom. Andersona je pobijedio 2009. godine, a od Montanesa je godinu dana kasnije - izgubio.