načeo mrežu /

Mandžukić presretan zbog pogotka 'Staroj dami'

Mandžukić je načeo mrežu torinske 'Stare dame' u 64. minuti, a pobjedu Bavaraca potvrdio je Claudio Pizarro u sudačkoj nadoknadi.

11.4.2013.
15:34
PIXSELL

Postigavši prvi pogodak za Bayern u pobjedi protiv Juventusa (2:0) u uzvratnom susretu četvrtfinala Lige prvaka, hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić stigao je do brojke od 19 golova ove sezone u svim natjecanjima.

"Sretan sam što sam zabio pogodak u Torinu, no još sam sretniji što smo prošli dalje," kazao je Mandžukić.

Hrvatski topnik smatra kako je Bayern tijekom cijele utakmice imao kontrolu nad igrom i kako je bilo ključno zabiti barem jedan gol.

"Igrali smo kao i u Munchenu. Znali smo da moramo biti smireni i koncentrirani i zabiti barem jedan gol kako bi riješili pitanje prolaska. No, mi smo bili još bolji i zabili smo dva gola."

Trener bavarskog velikana Jupp Heynckes bio je oduševljen igrom hrvatskog napadača.

Da bi momčad bila uspješna u momčadi mora imati nekoliko vrhunskih igrača, ne samo jedanaest odličnih. Možda smo zbog toga prošle sezone ostali bez naslova pobjednika u Ligi prvaka. Zato je bilo vrlo važno tijekom ljetnog prijelaznog roka osnažiti momčad," kazao je Heynecks.

Podsjetimo, Mandžukić je prošlog ljeta stigao u Bayern iz Wolfsburga za, nagađa se, 13 milijuna eura. Mandžo je u 32 nastupa zabio 19 golova - 15 u prvenstvu, te po dva u Ligi prvaka i njemačkom kupu.

Nažalost, Mandžukić je već u sedmoj minuti utakmice u Torinu dobio žuti karton zbog starta na Chielliniju i neće igrati u sljedećoj utakmici. No, usporena snimka je pokazala kako su oba igrača išla na loptu i kako je Chiellini prvi udario Mandžukića.