Sjajan početak Bundeslige / Mandžo zatresao mrežu u prvoj utakmici

U petak je počela nova sezona u njemačkom prvenstvu, a čast da otvore novu sezonu imali su aktualni prvaci te osvajači Lige prvaka, a s druge strane bili su im igrači Borussije iz Mönchengladbacha. Bayern je odnio pobjedu s 3-1.

9.8.2013.
21:54
AP Images

Mario Mandžukić bio je u startnoj postavi Bayerna , a gol za za 2:0 je zabio u 16. minuti. S desne je strane ubacio Robben, vratar gostiju kratko je odbio loptu, a najbrži je na njoj bio Mandžukić, kojem nije bilo teško poentirati.

Prije Marija za 1:0 u 12. minuti zabio je Arjen Robben.

Pred kraj poluvremena domaćini su si zakomplicirali jer Dante u 40. minuti zabio autogol.

Obrambeni igrač Möenchengladbacha je u 67. minuti igrao rukom. Thomas Müller je uzeo loptu i šutirao, a gostujući golman obranio. Lopta se odbila ponovno do igrača koji je skrivio jedanaesterac i koji opet igra rukom, a sudac je prisiljen još jedan puta svirati penal. Loptu je uzeo David Alaba, šutirao i pogodio.

Utakmica je završila pobjedom Bayerna 3-1. Ostale utakmice prvog kola igraju se u subotu i nedjelju.