SUDAR HRVATA U DERBIJU: / Clippersi fantastičnom partijom Georgea zaustavili zahuhtale Sunse; Utah gazi i dalje

Ivica Zubac bolji od Darija Šarića

9.4.2021.
6:30

Pravi hrvatski derbi odigran je u Kaliforniji između Zupčevih Clippersa i Šarićevih Sunsa u kojem su Clippersi prekinuli pobjednički niz društva iz Arizone od sedam susreta. Bila je ovo treća uzastopna pobjeda za Clipperse i dvoboj između druge i treće momčadi Zapada, druge i četvrte momčadi NBA lige po trenutnom omjeru pobjeda i poraza. OVDJE pogledajte sažetak ovog zanimljivog dvoboja.

ŠARIĆ SLAVIO PROTIV BOGDANOVIĆA U VELIKOM TRILERU: /

Babo natrpao Sunse u srazu vodećih momčadi lige, ali to nije bilo dovoljno

Košarkaši Los Angeles Clippersa jutros su po hrvatskom vremenu u Los Angelesu pobijedili Phoenix Sunse rezultatom 113:103 a sjajni hrvatski centar Ivica Zubac susret je započeo u petorci Clippersa i za 24 minute postigao 7 poena uz 5 skokova. Šut iz igre imao je 3-4, slobodna 1-2. Trenutno je na prosjeku od 8.7 poena, 7.3 skokova i 1.1 asistencija po susretu.

Dario Šarić je, s druge strane, ušavši s klupe za svega 13 minuta upisao 2 poena. Imao je loš šut za dvicu 0-4, za tricu 0-1. Slobodna je gađao 2-2.

Paul George bio je najzaslužniji za pobjedu Clippersa sa 33 poena, 7 skokova i 3 dodavanja, dok je Kawhi Leonard, nominalno prva zvijezda momčadi iz Kalifornije i jedan od najboljih košarkaša lige, upisao učinak od 27 poena uz 5 skokova i 5 dodavanja.

Devin Booker sa 24 poena i 3 skoka i 3 dodavanja i Mikal Bridges sa 20 poena i 5 skokova predvodili su Sunse. Novopridošli pakleni centar Demarcus Cousins nije igrao za Clipperse, dok je Rajon Rondo, iskusni play koji je sa spomenutim igračem došao u Clipperse, ušavši s klupe ubacio 15 poena uz 9 asistencija za 19 minuta igre. Za dvicu je gađao 5-8, za tricu 3-4.

Bogdanović ubacio 11 poena

Utah Jazz Bojana Bogdanovića i dalje je najbolja momčad lige. Jazzeri su na svom terenu u Salt Lake Cityju pobijedili Portland Trail Blazerse sa 122:103, a najbolji hrvatski košarkaš bio je najefikasniji od svih Hrvata koji su noćas nastupili u SAD-u, ubacivši za 28 minuta 11 poena uz 5 skokova. Šut iz igre imao je 4-13, za tricu 2-5, slobodna 1-1. Trenutno je Babo na prosjeku od 14.9 poena, 3.9 skoka i 1.8 asistencija po utakmici u ovoj sezoni.

Mitchell utrpao 37

Donovan Mitchell postigao je 37 poena i vodio Utah Jazz do njihove 23. uzastopne domaće pobjede. Rudy Gobert imao je 18 poena i 21 skok, Joe Ingles dodao je 13 poena i šest asistencija, a Utah je dominirao. Damian Lillard postigao je 23 poena, a C.J. McCollum dodao je 19 za Trail Blazers, koji su treći put izgubili u četiri posljednje utakmice...

Utah je u trećoj četvrtini izbrisao zaostatak od šest koševa i stvorio dvoznamenkasto vodstvo postigavši ​​40 poena na 57% šuta iz igre.

Jazzeri serijom slomili Portland

Jazz je napravio 25-4 tijekom šest minuta i poveo 93:72. Mitchell, Gobert i Ingles kombinirano su izveli 10 slobodnih bacanja tijekom tog perioda utakmice. Ingles i Mitchell također su kombinirali zabijanje ili asistenciju na sedam koševa tijekom posljednjeg naleta.

Obje momčadi borile su se s problemima u napadu u prvom poluvremenu. Utah je s terena pucao 41%, a Portland 43%. Svaka se momčad napokon u drugoj četvrtini konačno namjestila u svom šuterskom ritmu. OVDJE pogledajte kako je to izgledalo u ovom dvoboju.

Toronto Raptors - Chicago Bulls 113:122 Miami Heat - Los Angeles Lakers 110:104 Oklahoma City Thunder - Cleveland Cavaliers 102:129 Dallas Mavericks - Milwaukee Bucks 116:101 Utah Jazz - Portland Trail Blazers 122:103 (Bojan Bogdanović je za 28 minuta ubacio 11 koševa za Utah) LA Clippers - Phoenix Suns 113:103 (Ivica Zubac je za 24 minute upisao 7 koševa i 5 skokova za Clipperse, dok je Dario Šarić za Sunse igrao 13 minuta postigavši dva koša) Sacramento Kings - Detroit Pistons 101:113