ZADAR BOLJI OD CIBONE: /

Domaći košarkaši vodili i 18 razlike, ali onda su se opustili i umalo sve prokockali

Zadrani su vodili tijekom čitavog susreta, tijekom prve tri četvrtine postupno gradili prednost sve dok početkom četvrtog dijela nisu stigli do maksimalnih 18 razlike.

5.2.2018.
23:04
Dino Stanin/PIXSELL

U posljednjoj utakmici 19. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je kao domaćin svladao Cibonu sa 79-73 (28-19, 19-16, 19-15, 13-23).

Zadrani su vodili tijekom čitavog susreta, tijekom prve tri četvrtine postupno gradili prednost sve dok početkom četvrtog dijela nisu stigli do maksimalnih 18 razlike (68-50). No, tada su se previše opustili što je Cibona iskoristila i smanjila na 70-65. Imao je zagrebački sastav nekoliko prilika za još veće približavanje, ali niti jedan njegov igrač nije bio šuterski raspoložen te su Zadrani uspjeli očuvati pobjedu.

PETI PORAZ U SKUPINI: Cedevita je bila na pragu čudesnog preokreta, ali Trento odlazi kao pobjednik iz Zagreba

Cibona je utakmicu završila s katastrofalnim šutom za tricu od 3-28 s tim da je jednu Marko Tomas pogodio u samoj završnici dvoboja kada je pitanje pobjednika bilo odlučeno.

Preston Knowles sa 19 i Ive Ivanov sa 18 koševa predvodili su Zadrane, dok je uvjerljivo najbolji kod Cibone bio Luka Žorić sa 20 ubačaja i 12 skokova.

Zadar je s omjerom pobjeda i poraza 9-10 stigao na diobu šestog mjesta, dok je Cibona sa 6-13 na diobi 10. pozicije.

Ranije u ponedjeljak je Crvena zvezda očekivano svladala FMP sa 100-77 i preuzela vrh ljestvice sa 16-3 ispred Budućnosti sa 15-4 i Cedevite sa 14-5.