[VIDEO] DARIO ŠARIĆ ODIGRAO VRHUNSKU UTAKMICU ZA PHOENIX: / Sunsi opet slavili i popeli se na vrh Zapadne konferencije

Mnoge utakmice u NBA ligi započele su tako što su se igrači obje momčadi tijekom intoniranja američke himne spustili na jedno koljeno,

7.1.2021.
8:34

Phoenix Sunsi nakon sinoćnje pobjede protiv Toronto Raptorsa 123:115 popeli su se na sam vrh zapadne konferencije. Momčad iz Arizone za Kanađane je pripremila rafale trica, a s 21 ubačenom u ovom susretu zaslužili su svoju pobjedu.

Važnu ulogu odigrao je i hrvatski reprezentativac Dario Šarić koji je ušao s klupe, ali je bio ekstraučinkovit u limitiranim minutama. Tako je za 16 i pol minuta na terenu uknjižio 15 poena, 5 skokova i asistenciju, a dodao je i dvije trice.

U redovima Sunsa najbolji je bio Devin Booker koji je zabio 24 poena, dok je Raptorse predvodio Pascal Siakam s 32 poena. Sažetak te utakmice pogledajte OVDJE.

Babo varira

Bojan Bogdanović nastavlja s dosta promjenjivom formom, a uzrok tomu je nedavna operacija njegovog šuterskog zgloba. Kako je prije tri dana utrpao 28 poena San Antoniju, tako je i sinoć utakmicu završio sa samo šest poena, četiri skoka i jednom asistencijom. Zabio je je samo jednu tricu iz sedam pokušaja, a Utah Jazz nije mogao tako do pobjede protiv Knicksa koji su slavili 112:100. Sažetak ove utakmice pogledajte OVDJE.

Ivica Zubac i njegovi Clippersi uspjeli su zaustaviti Golden State Warriorse koji su se u posljednje vrijeme razmahali. Hrvatskom centru, doduše, opada minutaža kod novog trenera Tyronea Luea, tako da je sinoćnjoj pobjedi imao tek sporednu ulogu. Igrao je 10 minuta, a dosta mu je to bilo da skupi 4 poena i 6 skokova.

Clippersi su pobijedili 108:101, a ravnomjerno su napadački teret rasporedili Paul George i Kawhi Leonard - svaki je zabio po 21 poen. Sažetak ove utakmice možete pogledati OVDJE.

Od ostalih utakmica valja izdvojiti pobjedu Bostona protiv Miamija koju je Keltima omogućio Payton Pritchard košem u posljednjoj sekundi utakmice. Zelenu momčad predvodio je Jayson Tatum s 27 poena, a Miami Jimmy Butler s 26 poena. Sažetak utakmice pogledajte OVDJE.

Bradley Beal u porazu svojih Wizardsa od Philadelphije zabio je 60 poena. Inače, Phila je trenutno po skoru najbolja momčad u ligi. Sažetak utakmice pogledajte OVDJE.

NBA rezultati, 6.1.

New York - Utah 112:100 (Bojan Bogdanović 28:40 min, 6 k, šut 2/10, 4 s, 1 a, 2 il) Golden State - LA Clippers 101:108 (Ivica Zubac 10:00 min, 4 k, šut 2/2, 6 s, 1 il) Phoenix - Toronto 123:115 (Dario Šarić 16:34 min, 15 k, šut 6/11, 5 s, 1 a) Miami - Boston 105:107 Indiana - Houston 114:107 Orlando - Cleveland 105:94 Philadelphia - Washington 141:136 Atlanta - Charlotte 94:102 Milwaukee - Detroit 130:115 New Orleans - Oklahoma City 110:111 Sacramento - Chicago 128:124