VAŽNA POBJEDA: / Vukovi preokretom u drugom dijelu do slavlja

Košarkaši Cibone svladali su skopski MZT sa 68:62 (15-21, 16-18, 20-12, 17-11) u utakmici 20. kola regionalne ABA lige, odigranoj u subotu u KC Dražen Petrović.

16.1.2016.
19:47
Goran Stanzl/PIXSELL

Važna je to pobjeda Mulaomerovićeve momčadi do koje je Cibona stigla preokretom u drugom poluvremenu, nakon što su gosti u prvih 20 minuta stvorili prednost od osam koševa (31:39).

No, u nastavku dvoboja zagrebačka momčad limitirala je šutere MZT-a te već u trećoj četvrtini nadoknadila zaostatak, da bi u posljednjoj četvrtini 'cibosi' Makedoncima dopustili tek dva ubačaja iz igre.

Vukovi izborili prednost domaćeg parketa

Cibona je drugi dio utakmice dobila s 37:23 za konačnih 68:62, čime su 'vukovi' izborili i prednost u međusobnim dvobojima. Bude li to odlučivalo o redoslijedu na kraju regularnog dijela lige, Cibona će biti ispred MZT-a.

Cibonin Amerikanac James Florence s 18 koševa je bio najbolji strijelac dvoboja i najzaslužniji je što je zagrebačka momčad nakon tri četvrtine bila u 'egalu' s MZT-om. Ante Žižić je uz 11 koševa imao i 11 skokova, a po devet poena ubacili su veterani Andrija Žižić i Jasmin Hukić. Gostujuću momčad su sa po 14 koševa predvodili Drenovac i Stojanovski.

Cibona je devetom pobjedom u ABA ligi stigla do petog mjesta na ljestvici, dok je MZT s pobjedom manje na šestom mjestu. Zagrepčani će u 21. kolu gostovati kod Igokee, a u nedjelju (19 sati) je u 20. kolu na rasporedu hrvatski derbi, u kojem Zadar dočekuje Cedevitu.