Srbija se vratila iz mrtvih nakon minus 24 pa nakon produžetka izborila polufinale Igara

Tijek dvoboja Srbije i Australije u četvrtfinalu Olimpijskih igara pratite na portalu Net.hr

6.8.2024.
15:48

Srbija - Australija

95-90 (17-31, 25-23, 25-11, 15-17, 13-8)

Srbija će igrati u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu nakon što su u četvrtfinalu nakon produžetka pobijedili Australiju 95-90.

SRPKINJA NA RUBU SUZA /

Ivana Španović se slomila i najavila kraj karijere: 'Moram se pozdraviti sa svima'

Početak utakmice donio je izjednačen dvoboj, no u završnici prve četvrtine Australci su napravili seriju 12-0 te nakon prvih deset minuta imali prednost od +14 (31-17).

Na početku druge četvrtine nastavio se pad Srba koji su u dva navrata gubili i 24 poena razlike, da bi do odmora naši susjedi ipak smanjili na prihvatljivih minus 12 (54-42).

Povratak Srba nastavio se u trećoj četvrtini, a onda su sredinom te dionice igre serijom 10-0 uz dvije uzastopne trice stigli na plus jedan (61-60). Do kraja četvrtine sačuvali su vodstvo, te su u posljednjih deset minuta ušli s plus dva (67-65).

Na početku posljednje četvrtine imali su Srbi i plus šest (73-67), da bi Australci odgovorili serijom 5-0. U posljednje tri minute utakmice momčadi su ušle potpuno izjednačene (78-78), da bi uoči posljednjih 60 sekundi igre Srbi imali plus jedan (81-80). Na deset sekundi do kraja Jokić je bacio loptu prema Miciću kojeg je faulirao Landale. Srpski košarkaš je promašio prvo bacanje, pa je Australija imala posljednji napad koji je 1.4 sekunde do kraja za 82-82 pogodio Mills.

Produžetak je krenuo po jednom tricom na obje strane, a nakon trice Giddeya Australci su dvije minute prije kraja imali i napad za plus, no nisu ga iskoristili. Odgovorili su Srbi serijom 4-0 uoči ulaska u posljednju minutu. Jokić je 25 sekundi prije kraja pogodio za 93-90, nakon čega au Australci pogriješili u napadu, a na drugoj strani je dva bacanja za konačnih 95-90 zabio Bogdanović.