POČELO JE LUDO / Utah poveo u polufinalu s 1:0: Bogdanović bio jedan od najboljih, Mitchell odigrao strašnu utakmicu

Počela je polufinalna serija Zapada između Jazza i Clippersa

9.6.2021.
8:33

Košarkaši Utah Jazza poveli su s 1:0 u polufinalnoj seriji Zapada protiv Los Angeles Clippersa. Noćas po hrvatskom vremenu oni su u Salt Lake Cityju pred 18.000 gledatelja slavili rezultatom 112:109 zahvaljujući maestralnoj partiji Donovana Mitchella, koji je 32 od ukupno svojih 45 poena zabio u drugom poluvremenu, te tako svoju momčad povukao iz dvoznamenkastog deficita do trijumfa. OVDJE pogledajte njegovu maestralnu partiju.

Rekord Mitchella

To mu je bila četvrta utakmica u play-offu u kojoj je postigao 40 koševa, čime se izjednačio s Karlom Maloneom. Međutim, najbolji igrač u povijesti Jazza igrao je 193, a Mitchell samo 27 utakmica u doigravanju.

Mitchell je ujedno postavio impresivni rekord. Ovo mu je i treća utakmica play-offa na kojoj je postigao 45 koševa. Svi ostali igrači Utaha zajedno u povijesti imaju dvije takve utakmice. Igračina je taj Mitchell...

POČELO JE SPEKTAKLOM: /

Čudesni Luka Dončić monstruoznom partijom srušio Clipperse Ivice Zupca usred LA-a; Bucksi poveli protiv Heata

Mitchell za 37 minuta utrpao 45 poena, Babo 18 za 38 minuta

Inače, u igri je proveo 37 minuta, šutirao 16-30, za tricu 6-15, slobodna 7-8, podijelio je 5 asistencija, uzeo 3 skoka i jednu loptu. Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je, uz Jordana Clarksona s klupe, bio drugi najefikasniji pojedinac svoje momčadi sa 18 poena za 38 minuta igre. Šut iz igre imao je 6-14, za tricu 3-6, slobodna je gađao 3-3, uz 5 skokova, jednu asistenciju i jednu osvojenu loptu. OVDJE pogledajte Babinu partiju.

Mitchell i Clarkson kombinirali su 12 trica...

Bojan Bogdanović slavi koš

Zubac ubacio 11 poena uz 6 skokova

Ivica Zubac, s druge strane, za LA Clipperse je ušavši s klupe za 20 minuta ostvario učinak od 11 poena, 6 skokova i 3 asistencije. Šut iz igre imao je 3-5, slobodna 5-7 te 3 blokade.

Kawhi Leonard postigao je 23 poena za Los Angeles Clipperse. Paul George ubacio je 20 poena uz 11 skokova. Luke Kennard dodao je 18 koševa, postigavši ​​četverostruka boda u momčadi.

Inače, Jazz je zaostajao čak 14 razlike prije nego što je u četvrtoj četvrtini uhvatio i na kraju pretekao Clipperse. Utah je napravio seriju 21-9. Babo je u tom periodu sa svojom drugom tricom doveo Jazz u vodstvo 103-93 s preostalih 5:22 do kraja.

Rudy Gobert blokirao Marcusa Morrisa za pobjedu

George je pogodio tricu i u posljednjoj minuti smanjio na 112-109. No, nakon toga startni centar Jazzera Rudy Gobert blokirao je Marcusa Morrisa za očuvanje pobjede.

Utah i Los Angeles igraju utakmicu 2 u četvrtak u Salt Lake Cityju.

76-ersi poveli protiv Hawksa

U drugom susretu večeri Philadelphia 76ersi su pobijedili Atlanta Hawkse 118-102 i u seriji na četiri pobjede izjednačili na 1-1.

Joel Embiid je predvodio Sixerse sa 40 koševa, 13 skokova, dvije asistencije i dvije ukradene lopte. Tobias Harris je dodao 22 koša i šest skokova, a Seth Curry 21 koš.

U ekipi Atalante najefikasniji su bili Trae Young sa 21 košem i 11 asistencija, Danilo Gallinari sa 21 košem i devet skokova, te Kevin Huerter sa 20 koševa.

Treća utakmica na rasporedu je u noći s petka na subotu u Atlanti.

Rezultati susreta doigravanja NBA lige:

ISTOČNA KONFERENCIJA - polufinale:

Philadelphia 76ers - Atlanta Hawks 118-102
(U seriji na četiri pobjede rezultat je 1-1)

ZAPADNA KONFERENCIJA - polufinale

Utah Jazz - Los Angeles Clippers 112-109 (Bojan Bogdanović je za 38 minuta zabio 18 koševa za Utah, dok je Ivica Zubac za 20 minuta upisao 11 koševa i šest skokova za Clipperse)
(Utah u seriji na četiri pobjede vodi 1-0)