STARI MAJSTOR: / Bryant se u sjajnoj večeri oprostio od Sacramenta

I Sacramento se oprostio od Kobeja Bryanta koji je u svojoj posljednjoj utakmici u Sleep Train Areni ubacio 28 poena.

8.1.2016.
8:45

Domaćini su na kraju morali spašavati pobjedu iako su u drugom poluvremenu vodili čak 27 razlike. Imali su i +16 na ulasku u posljednju četvrtinu, ali su Lakersi uspjeli povesti. Ipak, završnica je pripala Kingsima kod kojih je DeMarcus Cousins ponovno imao izvrstan učinak od 29 poena i 10 skokova.

Harden ponovno preko 30

James Harden je i četvrtu utakmicu za redom otišao preko 30 poena. Protiv Utah Jazza, s kojima se Houston susreo drugi put u četiri dana, drugi strijelac lige zabio je 33 poena. Nije mu smetalo što je promašio svih sedam pokušaja za tricu, iz igre je gađao 13-18, a s crte slobodnih bacanja 7-10.

Gasola nadahnuo Placido Domingo

Čini se da je posjet ponajboljeg svjetskog tenora Placida Dominga United Centru nadahnuo njegovog sunarodnjaka, Španjolca Pau Gasola. U pobjedi protiv Boston Celticsa 101:92 centar Bullsa ubacio 17 poena i imao čak 18 skokova.

"On je osoba kojoj se iskreno divim. Placido je veliki ljubitelj sporta i moj jako dobar prijatelj", kazao je Gasol.

Vrlo dobar učinak imali su i Jimmy Butler s 19 poena, 5 skokova i 10 asistencija, dok je Derrick Rose dodao 17 poena, 7 skokova i 3 asistencije.

Atlanta dobila 9 od 10 u Philadelphiji

Košarkaši Atlante su u Philadelphiji dobili i devetu od posljednjih deset utakmica. Protiv najlošije momčadi lige slavili su 126:98, suparnika natjerali na čak 22 izgubljene lopte i zabili iz čak 33 kontranapada. Čak 39 od 49 ubačaja iz igre, bili su nakon asistencija igrača Hawksa. U momčadi Nevena Spahije, Kent Bazemore zabio je 22 poena, Paul Millsap i Al Horford dodali su po 18 za goste, dok je u momčadi domaćina najbolji bio Jahill Okafor s 21 poenom.

Rezultati:

Sacramento - LA Lakers 118:115 Chicago - Boston 101:92 Houston - Utah 103:94 Philadelphia - Atlanta 98:126