ŠPANJOLSKA NA KOLJENIMA: / Srbi im opalili šamarčinu na startu

5.9.2015.
20:03

U derbiju prvoga dana Eurobasketa, Srbija je u susretu skupine B u Berlinu nadigrala Španjolsku sa 80-70 (34-36).

Minutu i 39 sekundi prije kraja Pau Gasol je s dva slobodna bacanja smanjio na 71-70, ali potom su Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović pogodili dvije trice i odveli Srbiju na nenadoknadivih 77-70 49 sekundi prije kraja. Bjelica je sa 24 koša i 10 skokova bio najbolji kod Srbije, a Gasol sa 16 pogodaka najučinkovitiji kod Španjolske.

U drugom susretu 1. kola skupine C EuroBasketa koja se igra u Zagrebu Grčka je uvjerljivo sa 85-65 svladala Makedoniju, uz sramotan potez na grčkoj televiziji. Makedonci su tri četvrtine bili u blagom rezultatskom zaostatku, ali u posljednjih 10 minuta ponestalo im je snage, što je vrlo jaka Grčka iskoristila i na kraju ostvarila visoku pobjedu.

VELIKA BITKA NA TRIBINAMA: /

Sramota na grčkoj televiziji!

Makedonci ostali bez snage

Visoki grčki igrači predstavljali su nerješivu prepreku za Makedonce, Georgios Printezis ubacio je 18 koševa, a Ioannis Bourousis je dodao 16 uz 10 skokova, dok je Aleksandar Kostoski sa 20 pogodaka predvodio Makedoniju.

Ranije je u prvoj utakmici u ovoj skupini Nizozemska iznenadila Gruziju svladavši ju sa 73-72, dok će od 21 sat igrati Hrvatska i Slovenija.

Slavlje Izraela i Latvije

Izrael je u susretu skupine A u Montpellieru svladao Rusiju sa 76-73 (29-39) uz 21 koš Omrija Casspija i 16 ubačaja Liora Eliyahua, dok su u ruskom sastavu najbolji bili Andrej Voroncevič (15, 13 skokova) i Dmitrij Hvostov (15).

Domaćin skupine D Latvija je u svom prvom nastupu u Rigi sa 78-67 (40-38) nadigrala Belgiju. Martinš Meiers sa 15 i Kristaps Janičenoks sa 14 poena bili su najefikasniji kod domaćih, a Axel Hervelle sa 13 kod Belgije.