Španija očerupala „Orlove“

Srbija juri plasman na Mundobasket u naredne dve utakmice

18.9.2013.
19:33

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva od Španije 90:60.

Srbija će se već u četvrtak od 14.30 boriti za plasman od petog do osmog mesta, a sledeći rival biće nam slabiji iz meča Slovenija – Francuska.

Dobra vest je da plasman Španije u polufinale znači da i sedmi ide na Svetsko prvenstvo, pa je dovoljno da dobijemo jednu od preostale dve utakmice za plasman na Mundobasket.

Španski tim odigrao je briljantno utakmicu protiv uplašene i neorganizovane Srbije, dobio je prvu četvrtinu 21:5 i u prvih 6 minuta drugog poluvremena nije primio ni koš.

Furija je trojkama od samog početka (dve u prva dva minuta za 8:0) potpuno razbila našu odbranu, do petog minuta stekla dviocifrenu prednost i nije je ispustila. U sedmom minutu bilo je 17:3, 20 razlike bilo je u šesnaestom, 30 u 22. minutu, a u 36. već je bilo plus 40. Tek tad počela je prvi put da se smanjuje razlika.

Srbija je iz igre ubacila jedan koš u prvoj četvrtini, pa opet jedan od 15. do 26. minuta.

Katić i Anđušić postigli su po 11 poena, na drugoj strani Rodriges je ubacio 23, a Fernandes 19 poena.