ŠARIĆEVI 76ERSI SVLADALI CAVSE I PRESKOČILI IH NA BROJU 3: / U ogledu dva majstora s triple-doubleovima veselio se Philin

Sjajna utakmica u Philadelphiji

7.4.2018.
12:05

Košarkaši Philadelphia 76ersa svladali su Cleveland Cavalierse 132-130 u utakmici kojom su nominalno prve favorite Istočne konferencije gurnuli ispod sebe na četvrtu poziciju ljestvice. U trinaestoj uzastopnoj pobjedi Phile odličan je bio Ben Simmons sa 27 poena, 15 skokova i 13 asistencija dok je triple-double uknjižio i vođa Cavsa LeBron James.

Monstruozan učinak od 44 koša te po jedanaest skokova i asistencija pomogao je njegovoj momčadi da nadoknadi manjak od 30 poena iz prvog poluvremena u kojem su primili čak 78 koševa, ali promašeno slobodno bacanje s kraja utakmice gurnulo je i momčad prema porazu. Točnije, James je imao tri bacanja za produžetak, stavio je prvo, promašio drugo, a treće namjerno kako bi momčadi dao šansu za produžetak, no od svega nije ispalo ništa.

Dario Šarić postigao je po tri koša, skoka i asistencije za 76erse . gađao je tek 1-9.

Phoenix Sunsi su izgubili od New Orleans Pelicansa 103-122, a Dragan Bender pružio je dobru igru za poraženu momčad. Odigrao je 33 minute uz učinak od 14 poena, (šut 5-10), te osam skokova.

Poraz su doživjeli i Los Angeles Lakersi za koje je, pak, odličan bio Ivica Zubac. U porazu 96-113 protiv Minnesota Timberwolvesa Zubac je odigrao 22 minute uz 14 koševa (šut 5-10) i devet uhvaćenih lopti.

Indiana Pacersi poraženi su od vodeće momčadi Istoka Toronto Raptorsa 73-92. Hrvatski reprezentativac ponudio je blijedo izdanje za svega 17 odigranih minuta. Ubacio je pet koševa (šut 2-8) i imao tri skoka.

Poražen je i Orlando Magic Marija Hezonje i to uvjerljivo od Charlotte Hornetsa 100-137. Hezonja je za 23 minute ubacio 11 koševa (šut 4-10), uhvatio pet lopti i dvaput asistirao.

NBA liga, rezultati:

Detroit Pistons - Dallas Mavericks 113:106 (produžetak) Orlando Magic - Charlotte Hornets 100:137 (Mario Hezonja za 23 minute ostvario 11 koševa, šut 4-10, 5 skokova i 2 asistencije za Orlando) Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 132:130 (Dario Šarić u 25 minuta upisao 3 koša, šut 1-9, 3 skoka i 3 asistencije za Sixerse/ Ante Žižić nije igrao za Cleveland) Washington Wizards - Atlanta Hawks 97:103 Boston Celtics - Chicago Bulls 111:104 New York Knicks - Miami Heat 122:98 Toronto Raptors - Indiana Pacers 92:73 (Bojan Bogdanović u 17 minuta ubilježio 5 koševa, šut 2-8, 3 skoka za Indianu) Memphis Grizzlies - Sacramento Kings 93:94 Phoenix Suns - New Orleans Pelicans 103:122 (Dragan Bender za 33 minute ostvario 14 poena, šut 5-10, te 8 skokova i 1 asistenciju za Phoenix) Los Angeles Lakers - Minnesota Timberwolves 96:113 (Ivica Zubac u 22 minute upisao 14 koševa, šut 5-10, te 9 skokova za Lakerse)