PREDNOST DOMAĆEG PARKETA / Warriorsi i Bullsi ne posustaju

Sinoć su na NBA parketima odigrane dvije utakmice prvog kruga doigravanja, jedna u Istočnoj i jedna u Zapadnoj konferenciji. U obje su slavili domaćini.

21.4.2015.
11:45

Chicago je tako savladao Milwaukee sa 91:82, dok je Golden State bio bolji od New Orleansa 97:87.

Bucksi su se protiv Chicaga opirali u prvoj četvrtini, ali onda je domaćin okrenuo vodu na svoj mlin. Jimmy Butler s 31 poenom bio je najefikasniji igrač Bullsa koji su u seriji poveli s 2:0. Derrick Rose zabio je svih svojih 15 koševa u drugom poluvremenu, a Pau Gasol upisao je 11 koševa, 16 skokova i 4 blokade. Joakim Noah je pak uhvatio 19 lopti pod obručima.

S druge strane, najefikasniji igrač Bucksa bio je Khris Middleton s 22 poena. Treća utakmica serije igra se u četvrtak u Milwaukeeju.

Warriorsi su protiv Pelicansa zaostajali 13 koševa u prvoj četvrtini, ali uspjeli su se vratiti i na kraju povesti 2:0 u seriji ponajprije zahvaljujući Klayu Thompsonu koji je ubacio 26 i Stephenu Curryju koji je upisao 22 koša i 6 asistencija. Kod poraženih Pelicansa Anthony Davis je upisao 26 poena i 10 skokova, dok je Eric Gordon dodao 23 poena.

Serija sada seli u New Orleans gdje će u četvrtak Pelicansi pokušati vratiti neivjesnost pobjedom pred domaćom publikom.

ISTOK

Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 91:82 (Chicago vodi 2:0 u pobjedama)

ZAPAD Golden State Warriors - New Orleans Pelicans 97:87 (Golden State vodi 2:0 u pobjedama)