POLOVIČAN USPJEH: / Pobjeda i poraz zagrebačkih klubova

Košarkaši Cedevite u susretu su 22. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju kod Mega Leksa u Sremskoj Mitrovici s 93:100 (24:17, 22:30, 23:25, 24:28).

31.1.2016.
21:17
Slavko Midzor/PIXSELL

Hrvatski je prvak čitavo drugo poluvrijeme hvatao zaostatak, a ključnom se pokazala situaciju četiri i pol minute prije kraja pri rezultatu 86:85 za domaći sastav. Tada je Pullen promašio polaganje za vodstvo Cedevite, a u protunapadu je Luwawu-Cabarrot napravio očiti prekršaj u napadu na Žganecu, ali suci su dosudili prekršaj Žganeca i priznali koš Luwawu-Cabarrota. Takva odluka ražestila je klupu Cedevite koja je još dobila i tehničku pogrešku, pa je serijom slobodnih bacanja Mega Leks pobjegao na 92:85 i tu prednost zadržao do kraja.

Cibona praktički osigurala ostanak

Jacob Pullen je s 25 koševa bio najefikasniji kod Cedevite, dok je Luwawu-Cabarrot ubacio 18 za Mega Leks. Cedevita je četiri kola prije kraja ligaškog dijela na omjeru pobjeda i poraza 16-6, dok je Mega Leks na 15-7. U borbi za pozicije od drugog do četvrtog mjesta je i Crvena zvezda s omjerom 15-6 uoči dvoboja s MZT-om u ponedjeljak.

Košarkaši Cibone svladali su nikšićku Sutjesku s uvjerljivih 93:76 (20:13, 26:25, 28:15, 17:23) u KC Dražen Petrović. Cibona je protiv crnogorskog predstavnika bila u prednosti tijekom čitavog dvoboja, na poluvrijeme je otišla s osam koševa viška, a jedino krizno razdoblje dogodilo se početkom nastavka kada se Sutjeska primaknula na 48:47. No, tada je krenula velika serija Vukova od 26:3 kojom su se odvojili na 24 razlike (74:50) i odlučili pitanje pobjednika.

Ante Žižić s 19 koševa i 10 skokova bio je prvo ime Cibone, James Florence je dodao 18, dok je Nemanja Vranješ ubacio 18 za Sutjesku. Ovom pobjedom Cibona se odvojila na tri pobjede više u odnosu na dvije momčadi sa začelja ljestvice, čime je praktički osigurala ostanak.