SJAJNI CURRY OSTAVIO HORNETSE BEZ ŠANSE: / Najkorisniji igrač lige ubacio 11 trica u pobjedi Warriorsa

2.2.2017.
8:57
AFP, EZRA SHAW

Nakon siječnja u kojem su ostvarili negativan omjer pobjeda i poraza (7-8), Cavsi su šampionski krenuli u veljaču te su Minnesotu Timberwolvese svladali s 125-97 u utakmici u kojoj su upisali ovosezonski rekord od 37 asistencija i u kojoj su ponovno izgledali kao da znaju što bi trebali s loptom u rukama. Pobjedu je Cleveland ostvario u drugom poluvremenu utakmice u kojem je napravio razliku od 25 poena, a slavlje može ponajviše zahvaliti LeBronu Jamesu (27 poena, osam skokova i 12 asistencija), Kyleu Korveru (20 koševa) koji je koristio njegova dodavanja, ali i odličnim partijama koje su pružili Frye i Thompson (14 skokova) sa po 18 poena svaki. Odlično je razigravao Kyrie Irwing (14 poena i isto toliko asistencija). Minnesotin centar Karl-Anthony Towns bio je statistički najbolji igrač poražene momčadi s učinkom od 26 poena i 12 uhvaćenih lopti.

Nova briljantna šuterska večer Stephena Curryja, ali i Klaya Thompsona, odvela je Warriorse do 42. pobjede u 49. utakmice sezone. Slavili su igrači Golden Statea protiv Charlotte Hornetsa 126-111 uz nevjerojatan Curryjev učinak. Imao je pet skokova i osam asistencija uz velikih 39 poena koji su stigli mahom iza crte za tricu.

Šest dalekomentnih pokušaja ubacio je već u prvoj četvrtini, a jedanaest ukupno iz 15 pokušaja u utakmici koja mu je peta u karijeri u kojoj je ubacio barem toliko šuteva za tri poena. Prosjedio je posljednju četvrtinu. Šest trica i ukupno 29 poena (uz izjednačenje osobnog rekorda od osam asistencija) dodao je Thompson.

Ukupno su u noći na četvrtak na parketu bile 24 momčadi, pa i neki hrvatski igrači među njima. Damjan Rudež i Mario Hezonja nisu nastupili u porazu Orlando Magica, a kao i ta floridska momčad jednako su neuspješne bile i ostale s Hrvatima u rosteru.

Phoenix Sunsi (Bender po pet poena i skokova za 13:28) su poraženi protiv Los Angeles Clippersa, Philadelphia 76ersi (Šarić 10 poena, sedam skokova za 24:24) kod Dallas Mavericksa, a Brooklyn Netsi (Bogdanović 15 koševa, sedam skokova za 29:24) pali u gradskom obračunu protiv New York Knicksa.