Aktualni prvaci NBA lige, košarkaši Miami Heata, dobili su treću utakmicu finala doigravanja na Istoku kao domaćini protiv Indiana Pacersa s 99-87 i poveli s 2-1 u pobjedama.

25.5.2014.
12:42

U proteklih 13 međusobnih ogleda ovih momčadi nikada se nije dogodilo da jedna od njih poveže dvije pobjede. Smjenjivale su se u pobjedama sve do nedjelje, kada je Heat stigao do druge u nizu.

Do šeste uzastopne domaće pobjede u ovom doigravanju (bez poraza) Miami je stigao nadoknadivši zaostatak od 15 koševa iz prvog dijela. Indiana je utakmicu otvorila vodstvom 17-4. Sredinom druge četvrtine stigla je do najveće prednosti, 37-22. Miami je nakon toga značajno popravio igru u obrani, te je malo po malo stizao prednost gostiju. Već do poluvremena je spustio zaostatak na četiri koša (38-42).

Zakucavanjem LeBrona Jamesa domaćini su 7 minuta i 36 sekundi do kraja trećeg perioda stigli do prvog vodstva na utakmici 52-51. Momčadi su se nakon toga smjenjivale u vodstvu, ali je Heat početkom zadnje četvrtine poveo s 10 razlike. Indiana je spustila na dva, ali je završnica u potpunosti pripala domaćinu.

LeBron James, Dwane Wade i Ray Allen u drugom poluvremenu su kombinirano postigli 47 koševa, dva poena više od cijele momčadi Indiane.

James je bio prvi strijelac utakmice s 26 koševa, uz 5 skokova i 7 asistencija. Wade je postigao 23 koša, dok je Allen svih 16 koševa na utakmici postigao u drugom poluvremenu. Trice je gađao 4-4. Heat je ukupno pogodio 10 od 18 trica na utakmici. Paul George, kojem je nakon druge utakmice u Indianapolisu dijagnosticiran potres mozga, ali je ipak dobio dozvolu za nastup, bio je najbolji strijelac Indiana sa 17 koševa, šutirajući 5-13 iz igre. Roy Hibbertje ubacio 16 poena, Dawid West 13, dok je Lance Stephenson dodao 10 uz 11 skokova i 5 asistencija.

Miami (2) – Indiana (1) 99-87 (James 26k, 5s, 7a, Wade 23k, Allen 16k / George 17k, Hibbert 16k, West 13k, 5s, Stephenson 10k, 11s, 5a)

Miami vodi u seriji 2-1