Košarkaši Miami Heata, aktualnii NBA prvaci, već su u drugom ogledu nove sezone upisali prvi poraz. Pad je uslijedio na gostovanju kod Philadelphije.

31.10.2013.
10:59

Domaći su igrači slavili 114-110 poslije odlično odrađene posljednje četvrtine koju su dobili 29-16. Inače, ogromnu je razliku Philadelphia napravila na samom startu. Poslije 21-2 (!) na početku, prva je četvrtina završila uz njihovo vodstvo 33-14.

No, Miami je stisnuo prije svega obranu u nastavku utakmice i već je do poluvremena došao blizu suparnika, a potom u nastavku vrlo brzo i poveo. Završnica je ipak pripala domaćoj momčadi koju je predvodio sjajni Michael Carter-Williams koji je ubacio 22 poena uz sedam skokova i 12 asistencija. Odlično je posao obavio i Evan Turner (26 poena, četiri skoka i pet dodavanja).

Na drugoj je strani Dwyane Wade odmarao zbog načetih koljena, a LeBron James (25 poena i 13 asistencija) nije mogao sam u posljednjih dvanaest minuta.

Aktualni doprvaci, igrači San Antonija, otvorili su sezonu domaćom pobjedom protiv Memphisa od 101-94. Niti jedan igrač Spursa nije ubacio barem 15 poena, ali su šestorica bila dvoznamenkasta po broju poena (Leonard i Diaw po 14, Parker 13, Ginobili i Mills po 12 i Splitter 11). Ključna je bila druga četvrtina koju je San Antonio dobio sa čak 30-7.

Ludu je prvu večer u novoj sezoni odradio Kevin Durant koji je Utah Jazzu zabio 42 poena za pobjedu 101-98.

Ojačani je Brooklyn izgubio kod Clevelanda 98-94, no domaća je momčad spremila itekako opasnu momčad za ovu sezonu, pa takav rezultat ne čudi. Ponajbolji organizator igre Kyrie Irving je za domaće ubacio 15 poena uz sedam skokova i devet asistencija. Andrew Bynum je igrao tek osam minuta za Cavse, te je ubacio tri poena uz tri skoka. Brooklynova pojačanja Pierce i Garnett su zabili 17, odnosno, osam poena.

Sjajno je karijeru u Houstonu otvorio Dwight Howard koji je u pobjedi protiv Charlotte 96-83 ugradio 17 poena i 26 skokova.

Svakako treba izdvojiti prvu utakmicu Monte Ellisa za Dallas (pobjeda protiv Atlante 118-109). Ubacio je Ellis 32 poena uz osam asistencija, dok je Golden State naprašio Warriorse sa 125-94.

Philadelphia - Miami 114-110 (Turner 26p, 4s, 5a, Carter-Williams 22p, 7s, 12a / James 25p, 13a)

Cleveland - Brooklyn 98-94 (Irving 15p, 7s, 9a, Thompson 18p, 9s / Lopez 21p, 5s)

Toronto - Boston 93-87 (Gay 19p, 8s, Johnson 13p / Green 25p, 5)

Detroit - Washington 113-102 (Monroe 24p, 16s, Smith 19p, 5s, 5a / Ariza 28p, 10s)

New York - Milwaukee 90-83 (Anthony 19p, 10s, Felton 18p / Pachulia 13p, 11s)

New Orleans - Indiana 90-95 (Holiday 24p, 7s, 5a / George 32p, 6s, 5a, Hill 19p)

Utah - Oklahoma City 98-101 (Burks 24p, 6s, 6a / Durant 42p, 6s, Sefolosha 14p, 4s)

Minnesota - Orlando 120-115, produžetak (Love 31p, 17s, Rubio 13p, 6s, 11a / Afflalo 28p, 9s, 5a)

San Antonio - Memphis 101-94 (Leonard 14p, 7s, Parker 13p, 9a / Gasol 14p, 9s)

Houston - Charlotte 96-83 (Howard 17p, 26s, Harden 21p, 5a / Jefferson 13p, 8s)

Dallas - Atlanta 118-109 (Ellis 32p, 4s, 8a, Nowtizki 24p, 4s, 5a / Teague 24p, 9a)

Sacramento - Denver 90-88 (Cousins 30p, 14s, Vasquez 17p / Lawson 20p, 5s, 8a)

Golden State - LA Lakers 125-94 (Thompson 38p, Lee 24p, 8s, 5a / Gasol 12p, 7s, 3a)

Phoenix - Portland 104-91 (Dragić 26p, 6s, 9a, Bledsoe 22p, 7s, 6a / Lillard 32p)