LAKERSI RAZVALILI MIAMI I POVELI S 1:0: / Zastrašujućom igrom ugasili Heat i pokazali moć; Miami ostao bez ključnih igrača

LA Lakersi su sjajnim šutom za tricu razvalili senzacionalni Miami Heat i poveli u finalnoj seriji s 1:0

1.10.2020.
5:35
Screenshot: Twitter

Košarkaši Los Angeles Lakersa, koje predvodi najbolji košarkaš današnjice LeBron James, jutros su po hrvatskom vremenu pod balonom u Orlandu, pomeli Miami Heat u prvoj utakmici velikog finala NBA lige rezultatom 116:98. Bila je to dominacija Lakersa u svakom aspektu. Razvalili su ih u skoku, tricama, slobodnim bacanjima, svemu. OVDJE možete vidjeti najzanimljivije trenutke utakmice.

TRENUTAK KOJI JE ŠOKIRAO ČITAVU FLORIDU: /

Osvanule katastrofalne vijesti za Miami; Ovo je za njih prava noćna mora

No, bitno za naglasiti kako Miami nije izgubio samo utakmicu, nego i dva izuzetno važna igrača. Fantastični slovenski veteran Goran Dragić ostao je u svlačionici na poluvremenu zbog ozljede stopala, a Bam Adebayo je susret završio u trećoj četvrtini zbog istegnuća ramena. Njihovi statusi za utakmicu broj dva se ne znaju. Jimmy Butler je pak iskrenuo gležanj u prvom poluvremenu, ali on je nastavio susret.

Lakersi su imali 54 skoka u odnosu na 36 Miamija, tricu su gađali 15-38 (39.5%), u odnosu na 11-35 (31.4% Heata), slobodna bacanja 25-27 (92.6%) u odnosu na 11-14 Miamija (78.6%). Od prvih 20 upućenih trica na utakmici, Lakersi su zabili njih 13.

Inače, zonska obrana Miamija, koja je bila toliko učinkovita protiv Boston Celticsa u finalu Istočne konferencije, bila je katastrofalna protiv Lakersa. Kad se zona proširila, Davis je zavladao reketom, a kad se ona u potpunosti srušila, Los Angeles je natjerao Heat da plati cijenu šutevima izvana...

Finale otvoreno s tri trice

Finale je otvoreno s tri trice. Prvo je Jae Crowder, pojačanje Miamija za ovu sezonu, pogodio tricu za 3:0, da bi centar Anthony Davis odmah uzvratio za 3:3.

Jimmy Butler odmah u sljedećem napadu zabio za 6:3 Heata, da bi Kentavious Caldwell-Pope promašio svoju. Miami je odlično igrao u prvoj četvrtini, imao prednost 23:10 5:36 prije kraja iste, odnosno 25:12 4:21 prije kraja prve četvrtine.

Međutim, Lakersi su se onda naljutili, do kraja četvrtine napravili su seriju 19-2 i završili ju s vodstvom 28:31. Gotovo tri minute Miami je u prvoj bio bez koša.

U drugoj četvrtini, u periodu od 7:33 do 3:53 prije kraja, Miami nije zabio koš, što su Lakersi iskoristili za seriju 13-0 (54:43 za Lakerse), a sljedećih 3:28 minuta u drugoj Heat je zabio samo jedan poen.

Tragična igra Heata u napadu

U trećoj su košarkaši Miami nastavili s tragičnom igrom u napadu. Od 11:47 minuta pa do 5:15 postigli su samo 8 poena. Lakersi su 4:25 prije isteka treće vodili 89:59 i izgledali su zastrašujuće.

No, u posljednjih 17 minuta utakmice LeBron James i društvo ipak su malo popustili papučicu gasa, Miami je pritisnuo, smanjio razliku i kako-tako priveo utakmicu svome kraju.

James umalo do triple-double učinka

Najbolji strijelac dvoboja bio je centar Anthony Davis sa 34 poena, 9 skokova i 5 asistencija (11-21 iz igre, 2-4 trica, 10-10 slobodna bacanja), najbolji igrač utakmice bio je, naravno, LeBron James s double-double učinkom od 25 poena, 13 skokova i 9 asistencija.

U redovima poražene momčadi najviše je pokazao Jimmy Butler s 23 poena. Odlični slovenski veteran Goran Dragić igrao je samo 15 minuta, te je ostao na samo 6 poena, što je bio najveći hendikep u Heatu. Također, Lakersi su heroja Miamija u prošloj utakmici Bama Adebayoa limitirali na svega 8 poena i 4 skoka, ali tome je kumovala i spomenuta ozljeda. Kendrick Nunn utakmicu završio sa 18 koševa, a Tyler Herro sa 14.

Utakmicu su kao virtualni navijači s praznih tribina "pratili" bivši američki predsjednik Barack Obama, zatim Shaquille O'Neal koji je 15 puta biran u All-Star momčad te NBA legenda Kareem Abdul-Jabar.

Druga utakmica igra se u noći s petka na subotu u 3 sata prema našem vremenu.

NBA finale: Los Angeles Lakers - Miami Heat 116:98 (LA Lakers vodi 1:0 u seriji na četiri pobjede)