NBA PLAYOFF / Kakva polufinalna serija: Knicksi izjednačili, Miami nije mogao bez Butlera

Momčad s Floride se nada da će u subotu imati Butlera

3.5.2023.
8:36

New York Knicksi pobijedili su u drugoj utakmici NBA polufinala Istoka u svojoj dvorani Miami Heat s 111-105, pa je rezultat u seriji na četiri pobjede izjednačen na 1-1.

Jalen Brunson zabio je 30 koševa za New York Knickse, koji su u vrlo izjednačenoj utakmici tek u završnici slomili momčad Miami Heata, koja je igrala bez svoje najveće zvijezde Jimmyja Butlera.

NBA /

Joel Embiid postao MVP regularnog dijela sezone i upisao se u povijest

NBA /

Brunson je bio junak dvoboja, gađao je 10-19 iz igre, a 6-10 za tricu, iako je bio upitan za ovu utakmicu s bolnim desnim gležnjem.

Julius Randle vratio se nakon istegnuća lijevog gležnja s 25 poena, 12 skokova i osam asistencija, a RJ Barrett zabio je 24 poena, a Josh Hart završio je s 14 poena, 11 skokova i devet asistencija za Knickse.

Caleb Martin zabio je 22 poena umjesto Butlera za Heat, koji je domaćin treće utakmice u subotu. Gabe Vincent dodao je 21 poen,

Max Strus završio je sa 17 poena, a Bam Adebayo 15 poena, osam skokova i šest asistencija.

Miami je izgradio vodstvo 93-87 prije nego što je New York postigao 14 od sljedećih 17 koševa za pet poena prednosti s dvije i pol minute preostalih u četvrtoj četvrtini.

Brunson je tada pogodio dvije trice, Hart jednu, a New York je i s četiri pogođena  slobodna bacanja povećao svoje vodstvo na nedostižnih 108-100 trideset sekundi do kraja.

Pobjedu je zapečatio Hart zakucavši tri od četiri slobodna bacanja. Momčad s Floride se nada da će u subotu imati Butlera, vodećeg strijelca u doigravanju koji je uganuo desni gležanj u njihovoj pobjedi od 108-101 u prvoj utakmici.

Knicksi pokušavaju ući u finale Istočne konferencije po prvi put od 2000. godine, kada su tamo stigli nakon što su pobijedili Miami u sedam utakmica.