PORAZ, ALI... / Hrvatska poražena u prvom kolu Eurobasketa: Bogdanović i društvo pružili dobar otpor snažnoj Grčkoj i Giannisu

Tekstualni prijenos pratite uživo na našem portalu od 17 sati.

2.9.2022.
14:28

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija porazom je otvorila nastup na EuroBasketu u Milanu, gdje je u dvoboju prvog kola skupine C Grčka svladala Hrvatsku sa 89-85 (24-16, 22-14, 24-32, 19-23).

Strijelce hrvatske reprezentacije predvodio je Jaleen Smith sa 23 koša, Bojan Bogdanović je ubacio 19, a Krunoslav Simon 18 poena. Grke su sa po 27 koševa predvodili Giannis Antetokounmpo i Tyler Dorsey.

Sjajno je započela utakmica za izabranike Damira Mulaomerovića. Hrvatska je za manje od dvije minute protiv Grčke vodila 7-0. Nažalost, to je bilo najbolje razdoblje hrvatskih košarkaša u prvom poluvremenu.

PREKRASNA ARENA /

Uživo iz Milana: Košarkaši izašli na slikanje i zagrijavanje, sve oči uprte su u najveću NBA zvijezdu

Grci su prvi put do dvoznamenkaste prednosti došli već u prvoj četvrtini (12-22), a serijom 11-0 u drugoj četvrtini došli su i do najvećih +19 (21-40). Hrvatska je na poluvremenu zaostajala za 16 koševa (30-46). No, napadački raspoloženi hrvatski košarkaši su u trećoj četvrtini ubacili 32 koša, dva više nego u cijelom prvom poluvremenu i u zadnji dio utakmice ušli sa zaostatkom od osam koševa.

Grčka je u zadnjoj četvrtini došla do dvoznamenkaste prednosti (64-75), ali se Hrvatska još jednom vratila i u zadnju minutu ušla s dva koša zaostatka (82-84) i napadom za moguće vodstvo. Nažalost, u zadnjoj minuti je presudio Giannis Antetokounmpo s dvije blokade i pet koševa. Sa zvukom sirene Smith je tricom postavio konačnih 85-89.

Hrvatski košarkaši nemaju vremena za odmor. Već u subotu, od 14.15 sati, čeka ih dvoboj protiv reprezentacije Velike Britanije koja je u prvom nastupu uvjerljivo poražena sa 61-90.

UŽIVO

HRVATSKA - GRČKA 82:84

KRAJ ČETVRTE ČETVRTINE

39' Simon sjajno pogađa i Grci imaju samo dva razlike prednosti

38' Smith pogađa i Hrvatska je na samo minu četiri. Sjajna akcija Hrvatskog Amerikanca. Čeka nas napeta završnica.

35' Simon pogađa tricu i Hrvatska je na četiri razlike pet minuta prije kraja utakmice. U međuvremenu su Grci zabili dva brza koša i odlaze na osam razlike.

33' Zubac pogađa dva slobodna bacanja i rezultat je 75:66 za Grčku.

31' Bogdanović košem otvara posljednju četvrtinu

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30' Šarić promašio otvorenu tricu, a Giannis iz kontre zabija uz dodatno bacanje.

27' Kako igra Hrvatska. Vratila se Hrvatska na minus četiri. Bogdanović, Zubac i Smith uništavaju Grke

26' Smith pogađa tricu, a nakon njega i Simon. Hrvatska napokon izgleda dobro

25' Dorsey je ponovno izmaltretirao našu obranu. Hezonja je dobio osobnu. Rezultat je 55:43 za Grčku.

21' Koš faul Bogdanovića na otvaranju treće četvrtine.

KRAJ DRUGE ČETVRTINE

18' Brzo se sada igralo. Puno izgubljenih lopti na obje strane. Dorsey je ponovno zabio i rezlutat je 44:27.

16' Hezonja zabija tek drugu tricu za našu reprezentaciju na utakmici. S druge strane Sloukas pogađa tricu.

16' Hrvatska ne može zabiti, a s druge strane Grci zabijaju sve što mogu.

15' Ne može promašiti Dorsey. Prvo zabija tricu, zatim krade loptu i vodi Grčku na 34:21.

13' Dorsey pogađa nevjerojatnu tricu i odvodi Grčku na devet poena razlike.

12' Mavra je ušao i unio puno živosti u igru. Zubac je sjajno blokirao, a Bogdanović realizirao kontru i Hrvatska je smanjila na minus šest.

11' Počela je druga četvrtina

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10' Kraj prve četvrtine, Grčka ima prednost od 24:18. Hrvatska je dobro otvorila, ali Grci su uspjeli okrenuti.

8' Šarić proašuje tricu, a s druge strane Dorsey pogađa za 20:12.

7' Giannis maltretira naše igrače. Naši igraju sjajnu obranu na njemu, ali Giannis je nevjerojatno snažan i uspjeva doći do koša. Rezultat je 17:12 za Grčku.

5' Proigrali su Grci. Hrvatska je nanizala nekoliko promašaja, a brača Antetokounmpo izgledaju nezaustavljivo. Grčka vodi 13:12.

2' BOGDANOVIĆĆ!! Sjajno je zakucao Bogdanović, a Giannis promašio za Grčku. Hrvatska u sljedećem napadu preko Bodanovića odlazi na prednost od sedam razlike.

1' Hezonja zabija prvi koš za Hrvatsku na turniru.

Hrvatski košarkaši od 17 sati protiv Grčke u skupini C igraju prvu utakmicu na Eurobasketu. Grčka je jedan od favorita ovog natjecanja predvođena dvostrukim MVP-jem NBA lige Giannisom Antetokounmpom. Pred izabranicima Damira Mulaomerovića je težak zadatak. Ipak, Hrvatska dugo nije bila u jačem sastavu te se nada dobrom rezultatu na Eurobasketu.

Grčka je uoči prvenstva po kladionicama bila četvrti favorit za titulu, iza Srbije, Slovenije i Francuske. Predvodi je Giannis Antetokounmpo, jedan od najboljih košarkaša svijeta i dvostruki MVP NBA lige. Uz njega su tu i još dva brata Antetokounmpo, Thanasis i Kostas. Kostas je upitan za nastup protiv Hrvatske, baš kao i Kostas Sloukas.

Bekovski tandem čine iskusni Nick Calathes i naturalizirani Amerikanac Tyler Dorsey, igrač Dallas Mavericksa. U prvoj petorci se uz njih dvojicu i dva Antetokounmpa (Giannisa i Thanasisa) obično nalazi i Kostas Papanikolau, još jedan iskusni košarkaš, koji nastupa za Olympiacos.