NIŠTA NOVO / I s novim izbornikom, po starom: Hrvatska upisali treći poraz, samo nas čudo može odvesti na SP

U ovom trenutku Hrvatska se nalazi u iznimno teškoj situaciji na ljestvici premda u daljnji krug kvalifikacija idu tri od četiri momčadi. No, Finska, Švedska i Slovenija imaju omjer 2-1, a Hrvatska 0-3.

25.2.2022.
21:02
Luka Stanzl/PIXSELL

Novi, treći poraz upisala je hrvatska košarkaška reprezentacija u skupini C kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2023. godine. Švedska je u Zagrebu slavila 70-64 (18-15, 17-20, 17-10, 18-19).

SVE JE ŠOKIRAO /

Popularni tenisač otkrio tamnu prošlost: 'Alkoholizirao sam se i drogirao, a mislio sam i na samoubojstvo'

Od samog početka Hrvatska je bila u zaostatku, nakon startnih 6-0 i 9-3 Švedske. No, Hrvatska je uspjela relativno brzo izbrisati zaostatak, ali i upasti u nove probleme nakon što je Švedska povela 24-15.

Slaba napadačka predstava

Mučila se Hrvatska, pogotovo u napadačkom smislu, ali u prvom poluvremenu još je nekako držala kontakt sa Švedskom i na odmor se otišlo uz 35-35.

Damir Mulaomerović

Pravi problemi za Hrvatsku su se pojavili u trećoj četvrtini te je u uvodnih osam minuta te dionice Hrvatska zabila samo pet poena (svih pet Šakić). Stalno je Švedska u tom dijelu susreta bila blizu dvoznamenkaste prednosti. Ipak, hrvatski košarkaši smogli su snage za novi povratak.

Tricom Gnjidića, šest minuta prije kraja, Hrvatska je izjednačila na 60-60, nešto kasnije je Smajlagić također tricom smanjio na 63-65, ali u završnici su igrači Damira Mulaomerovića ostali bez šanse jer su opet bili bezidejni, spori i šuterski potpuno neraspoloženi u napadu.

Užasan šut

Ukupni šut Hrvatske bio je ispod 37 posto i napadački je potpuno podbacila. Jedini je zadovoljio Tomislav Zubčić s 20 poena te četiri skoka. Nitko drugi kod Hrvatske nije došao do dvoznamenkastog broja poena. Po osam su ubacili Gnjidić, Krušlin, Smajlagić i Šakić, s tim da je Krušlin tome dodao i šest skokova.

Kod Švedske je Viktor Gaddefors ubacio 16 koševa uz pet skokova, dok je Simon Birgander dodao 12 uz isto toliko uhvaćenih lopti.

Recimo kako će se tri najbolje reprezentacije iz svake skupine plasirati u nastavak natjecanja. Tri najbolje momčadi skupine C stvorit će novu skupinu s tri najbolje reprezentacije skupine D. Bodovi iz prvog kruga se prenose u nastavak natjecanja.

Hrvatskim košarkašima slijedi nova utakmica u ponedjeljak 28. veljače. Tada će od 19 sati gostovati kod Švedske u Norrkopingu.