HRVATI BRILJIRAJU U NBA LIGI: / Šarić odigrao utakmicu sezone, Zubac zablistao u pobjedi Lakersa

Dario Šarić je još jednom pomaknuo vlastite granice u NBA ligi. Protiv Portlanda je ubacio rekordnih 28 poena u 40 minuta igre.

10.3.2017.
8:33

Šarić je izjednačio i svoj tricaški rekord u NBA ligi.

LUDI OBRAČUN HRVATA I BOSANCA: /

Šarić zakucavao preko Nurkića, ovaj mu 'lijepio banane'

Philadelphia je daleko od doigravanja, ali Dario svaku utakmicu igra kao da se Sixersi bore za "play-off". Hrvatski reprezentativac sinoćnjom se izvedbom još malo približio nagradi za "rookieja" godine.

Sjajni bivši cedevitaš Nurkić

Šarićev suigrač Robert Covington ostvario je "triple-double" učinak s 24 poena, 11 skokova i 13 asistencija, a na drugoj strani blistao je bivši igrač Cedevite Jusuf Nurkić koji je proigrao u Portlandu nakon razmjene s Denverom. Bh. reprezentativac je bio blizu "triple-doublea", ubacio 28 poena, imao 20 skokova, čak osam asistencija i šest blokada.

Zubac 14 za 16 minuta igre

Lakersi su u gostima pobijedili Phoenix sa 122:110, a Ivica Zubac je nakon mjesec dana i utakmice s Milwaukeejem kad je zabio 15, ponovno zablistao. Mladi Čitlučanin, koji će sljedećeg tjedna proslaviti 20. rođendan, postigao je 14 poena za 16 minuta igre (šut 7-13), imao tri skoka i dvije blokade, a Lakersi su prekinuli niz od osam poraza i upisali 20. pobjedu u sezoni.

Rezultati:

Cleveland - Detroit 101:106 LA Clippers - Memphis 98:114 Oklahoma City - San Antonio 102:92 Portland - Philadelphia 114:108 (prod.) Phoenix - LA Lakers 110:122