HARDEN RAZVALIO I TORONTO: / Čudesan učinak ponajboljeg igrača lige za nastavak sjajne serije

9.1.2017.
9:02

Cavsi su slavili na gostovanju u Talking Stick Resort areni kod Phoenix Sunsa 120-116 pobjedu u kojoj su imali +22 u prvom poluvremenu i dvadeset poena razlike na otvaranju treće četvrtine u kojoj su Sunsi stigli do izjednačenja, ne i vodstva.

RANI NEDJELJNI OKRŠAJ U NBA LIGI: /

Sjajni Dario Šarić sredio Bogdanovića i Netse

Trojica nositelja igre aktualnih prvaka ubacila su 25 ili više poena, a najviše od njih LeBron James koji je ubacio 12 od svojih 28 (uz sedam skokova) u zadnjoj dionici igre.

Koš manje od njega uz sedam asistencija imao je Kyrie Irving, dok je Kevin Love bio jedini koji je stigao do double-double učinka okončavši susret s 25 ubačenih koševa i deset uhvaćenih lopti. U sastavu Sunsa priliku s klupe dobio je Dragan Bender, a svojih nepunih dvanaest minuta iskoristio je za pet poena, tri skoka i po jednu asistenciju, osvojenu loptu i blokadu.

Golden State Warriorsi su bili bolji od Sacramento Kingsa 117-106 u utakmici u kojoj su prvu prednost imali tek u drugom poluvremenu dvoboja. Trideset koševa ubacio je Stephen Curry, 28 uz sedam skokova, šest asistencija i četiri blokade dodao Kevin Durant, a 18 Klay Thompson za sastav čiji je omjer pobjeda i poraza 32-6 i najbolji u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta. Najviše u poraženoj momčadi zabio je Rudy Gay, 23 poena.

Učinak večeri djelo je Jamesa Hardena koji je u pobjedi Houston Rocketsa kod druge momčadi Istoka Toronto Raptorsa upisao deseti triple-double sezone i to s brutalnih 40 poena, jedanaest skokova i deset asistencija. Imao je i deset izgubljenih lopti, čime je postao prvi igrač s takvim učinkom (triple-double s 40 ili više poena + deset ili više izgubljenih lopti) još od sezone 1977/78.

"Lopta je 90 posto vremena u mojim rukama. Takve se stvari događaju", pronašao je Harden opravdanje.

Bila je ovo osma uzastopna pobjeda Rocketsa, što je najbolji aktivni pozitivni niz u cijeloj ligi.

Spomenimo i međusobni ogled Los Angeles Lakersa i Orlando Magica. U 111-95 pobjedi domaćina u Staples centru Ivica Zubac nije nastupio, dok su Damjan Rudež i Mario Hezonja dobili manje od minute prilike zaigrati u već rješenom ogledu. Rudež je ostao bez učinka, Hezonja upisao dva poena i dva skoka.