FAVORITI ISKORISTILI NOĆ: / Hezonjin i Rudežov Orlando osjetio moć grčke Zvijeri

Različite su bile emocije hrvatskih košarkaša koji su nastupili u utakmicama NBA lige igranima u noći na utorak. Jedna im je stvar ipak bila zajednička – nitko od njih nije napadački blistao.

22.11.2016.
8:27
Screenshot

Philadelphia 76ersi počeli su naplaćivati talent koji imaju u sastavu pa iako su njihove pobjede još uvijek rijetke, ova protiv Miami Heata, a bilo je 101-94, njihova je četvrta uzastopna na domaćem parketu, ujedno i ukupno četvrta u 14. utakmici sezne. Dvoboj centara u ovoj utakmici otišao je na stranu Miamijevog Hassana Whitesidea (rekord karijere od 32 poena, dodao i 13 skokova), dok je sa strane domaćina odličan bio Joel Embiid (22 poena, pet skokova i tri blokade). Dario Šarić odigrao je za pobjedničku momčad 16 minuta uz učinak od tri poena (šut 1-4) i četiri skoka.

Poraze su upisali Phoenix Sunsi (Dragen Bender na klupi) kod Washington Wizardsa (101-106) za koje je Bradley Beal ubacio osobni rekord od 42 poena, kao i Orlando Magic na gostovanju kod Milwaukee Bucksa. U 93-89 pobjedi domaćina sjajan je s triple-doubleom bio Grk Giannis Antetokounmpo (21 poen, po deset skokova i asistencija), dok je hrvatski dvojac u momčadi kluba s Floride ostao bez učinka. Damjan Rudež je u pet minuta sakupio tek tri izgubljene lopte dok Mario Hezonja nije ulazio u igru.

Slavile su i tri omjerom najbolje momčadi Zapadne konferencije; LA Clippersi protiv Toronto Raptorsa, San Antonio Spursi protiv Dallas Mavericksa, kao i Golden State Warriorsi koji su s +37 protutnjali gostujućim parketom kod Indiana Pacersa. Briljirao je Klay Thompson s 25 poena u 26 minuta.